Hasło - Tyska Wataha. Hokejowy GKS Tychy prezentuje kampanię na nowy sezon

W tym tygodniu rozpocznie się nowy sezon zawodowego hokeja na lodzie. Z tej okazji ligowi wicemistrzowie i zdobywcy ostatniego Pucharu Polski z GKS Tychy zaprezentowali swoje nowe stroje meczowe oraz szereg atrakcji dla fanów sygnowanych marką Tyska Wataha.

W nadchodzący piątek (8 września) w pierwszym meczu tego sezonu hokejowej ekstraklasy (od tego sezonu pod nazwą Tauron Hokej Liga) tyscy hokeiści podejmą Podhale Nowy Targ. W zeszłym tygodniu w sparingu z Unią Oświęcim padł wynik 2:1 na korzyść „trójkolorowych”; takim samym wynikiem skończył się mecz z mistrzem Ukrainy - Sokołem Kijów - w ramach towarzyskiego Turnieju Czterech Prezydentów; rokowania na ten sezon są więc dobre, a celem tyszan będzie niewątpliwie „odbicie” tytułu mistrza kraju.

Hasło? Tyska Wataha!

Aktualne stroje meczowe zaprezentowane przez ekipę ze Stadionu Zimowego cechują się prostotą i wyraźnym zaznaczeniem klubowych barw - wyraźnie akcentowane czerwień, zieleń i czerń nie pozostawiają wątpliwości. Ważnym elementem są detale - pięć gwiazdek symbolizujące tytuły mistrzowskie oraz nowość, jaką jest motyw wilka - symbolu i maskotki klubu, który ma być coraz szerzej promowany pod sloganem „Tyskiej Watahy”. Klub opublikował z tej okazji nowe promocyjne wideo.

Legenda o Wilkowyjach w tle

Hasło nawiązuje do legendy o powstaniu dzielnicy Wilkowyje - wedle niej w zamierzchłych czasach, gdy w Tychach nie było jeszcze kościoła parafialnego (Marii Magdaleny), mieszkańcy wioski musieli chodzić na nabożeństwa do parafii w Mikołowie przez lasy pełne wilków - to ich wycie miało dać nazwie osadzie. Również jedna z wersji historii o nazwie Tychy pochodzi od dyszenia uciekających przed wilkami mieszkańców.

Na prezentacji hokeiści pojawili się w okolicznościowych koszulkach i czapkach z wilczym motywem, które są dostępne w klubowym sklepie na stadionie przy Edukacji, podobnie jak gadżety z tej serii - znajdziemy wśród nich m.in. przybory szkolne. Na dniach pojawią się tam także trykoty meczowe na sezon 2023/2024.

Odwiedziny u prawdziwej watahy

Wilki są także motywem przewodnim drugiej edycji akcji „Z Klasą na Zimowym” - konkursie dla uczniów, w którym jedną z nagród będzie wycieczka do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdzie z bliska będzie można zobaczyć między innymi najprawdziwszą wilczą watahę.

Wataha – kojarzy się przede wszystkim ze stadem, walecznością, oddaniem i bezwzględną miłością. To wszytko cechuje również hokeistów GKS-u Tychy oraz kibiców, którzy wspierają zespół przez cały sezon. Tyska – to określenie, którego raczej nie musimy tłumaczyć, ale to słowo odwołuje się również do klubowej maskotki, która będzie bardzo aktywna podczas spotkań - czytamy w klubowym komunikacie.
Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Hokejowy Turniej 4 Prezydentów 23-25 sierpnia

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023

Wolves Tychy mistrzostwa 2023

Może Cię zainteresować:

Wzięli odwet za zawodowców. Wolves Tychy mistrzem Polski w amatorskim hokeju na lodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/04/2023

Gks tychy unia hokej 22 03 2023 1

Może Cię zainteresować:

"Tychy się bawią i finał mają". Po morderczym boju hokeiści GKS wchodzą do finału PHL 2022/23

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/03/2023

czytaj więcej:

Gks

"Tylko złoto!" - spotkanie z gwiazdami hokejowego GKS

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu

Hokejowy Turniej 4 Prezydentów 23-25 sierpnia

Screenshot 2022 12 09 at 13 04 36 10 grudnia Poznajmy się na sportowo ZWIEDZANIE W J UKRAIŃSKIM

Ukraińskie dzieci zwiedzą tyski stadion

Gksruch

Piłkarze GKS remisują z Ruchem 2:2

Muzeum miejskie tychy kryptonim obiekt czyli cud nad rawa

Tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

Pasieka przy SMS Tychy

Przy tyskiej szkole powstała pasieka