Młody tyski fighter dostał się na zawody w Bangkoku. Zbiórka na środki na wyjazd

Uprawiający boks tajski Valentin Witkowski, zawodnik klubu Utrecht Fight Gym Tychy, został powołany na wrześniowe młodzieżowe mistrzostwa świata w Bangkoku. 15-latek ma na koncie już spore sukcesy krajowe i międzynarodowe.

facebook Valentin Ezmer Witkowski
Valentin Witkowski

Valentin to młodziutki.(15 lat) zawodnik musy thai, który dwukrotnie zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski oraz brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w 2022 roku. Startował także rok temu zajmując dziewiąte miejsce; w tym roku jego klub prosi o wsparcie finansowe, by mógł wyruszyć w podróż do kolebki jego dyscypliny i uczestniczyć w kolejnych MMŚ w Bangkoku w dniach 11-20 września.

Stoczył wiele walk amatorskich na ringach Muaythai Polska. Jego poświęcenie, ciężka praca, determinacja na treningach pokazały, że jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii kadet 67 kg. Tym samym otrzymuje szansę stoczenia swojej kolejnej walki na arenie międzynarodowej i zdobycia podium dla naszego kraju - opisuje swojego podopiecznego Utrecht Fight Gym.

Koszt wyjazdu jest częściowo dofinansowany przez Ministerstwo Sportu; suma, którą trzeba dołożyć, to sześć tysięcy złotych. Chętni do wsparcia młodzieńca mogą to zrobić poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl (link).

Tyski Triathlon w OW Paprocany

Może Cię zainteresować:

XXII Tyski Triathlon i triathlon dziecięcy 11 sierpnia na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/07/2024

Stadion Miejski w Tychach

Może Cię zainteresować:

Praktyki w GKS Tychy - pomysł na mądrze spędzone lato dla młodzieży

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/07/2024

Zalew Nakło Chechło

Może Cię zainteresować:

Jak nie Paprocany, to co? 10 najfajniejszych kąpielisk w regionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/07/2024