Modernizacja tyskich skrzyżowań. Przy ul. Burschego w Tychach zostaną wycięte drzewa

W ramach projektu przebudowy skrzyżowania ulic Andersa i Burschego w Tychach, drzewa przy ulicy Burschego zostaną wycięte drzewa. Jako rekompensatę przyrodniczą przewidziano nasadzenia zastępcze.

Od 5 lipca 2021 roku zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego. Na skrzyżowaniu będą trwały prace mające na celu podłączenie go do systemu ITS. Samo skrzyżowanie zostanie gruntownie przebudowane

Wyłączenie spowodowane jest gruntowną przebudową skrzyżowania - wyjaśnia Arkadiusz Bąk, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - W pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a także przebudujemy kolidujące z projektem sieci. Będziemy prowadzić nasilone prace ziemne, zejdziemy w dolne warstwy nawierzchni i wymieniamy całą konstrukcje dogi. Po przebudowie skrzyżowanie zyska nową geometrię, zmodyfikujemy łuki, poszerzymy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu oraz ustawimy nową sygnalizację świetlną, która będzie włączona do systemu sterowania ruchem. Wszystkie te działania prowadzone są w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy płynności ruchu.

Wycinka drzew

MZUiM Tychy informuje: By móc przeprowadzić powyższe prace, konieczna jest wycinka kolidujących z projektem 4 drzew oraz szpaleru tuj, które rosną wzdłuż ulicy Burschego. Jak zapewnia MZUiM, projektanci każdorazowo starają się wypracować kompromis między wymogami bezpieczeństwa ruchu a potrzebą zachowania drzew; niestety, nie zawsze to się udaje. Co ważne, w ramach rekompensaty przyrodniczej, przewidziano nasadzenia zastępcze - 30 sztuk drzew.

Kolejne utrudnienia

Kolejne skrzyżowanie, które także zostanie zamknięte dla ruchu, będzie to łączące ul. Grota Roweckiego z ul. Edukacji. Ma to nastąpić najwcześniej w połowie lipca. Jak informuje MZUiM Tychy szczegóły w tej sprawie zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Skrzyżowanie Grota-Roweckiego Edukacji Tychy
Skrzyżowanie ulic Grota-Roweckiego i Edukacji

Prośba o cierpliwość

Wchodzimy w najbardziej newralgiczny zakres prac, który będzie generował utrudnienia w ruchu. Ich nie da się uniknąć - mówi Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Kierowców przepraszamy i jednocześnie prosimy o cierpliwość, o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że z chwilą, gdy inwestycja się zakończy, a przejazd przez miasto będzie bezpieczniejszy i sprawniejszy, te wszystkie niedogodności zostaną nam zrekompensowane.

Zobacz zdjęcia drzew przy ul. Burschego w Tychach