Na cmentarzu w Tychach powstanie pierwsze w mieście kolumbarium

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce pierwsze w mieście kolumbarium - zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

03
- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy. W planach mamy także budowę kolumbarium na ul. Barwnej – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Grobowiec będzie się składał z 12 modułów. W każdym z nich zostaną zbudowane 48 nisze. W jednej mogą zmieścić się 2 urny. Łącznie, w kolumbarium zmieszczą się aż 1152 urny. Szare, czarne i antracytowe moduły zostaną wykonane z granitowych płyt kamiennych. Teren grobowca wraz z zagospodarowaną obok przestrzenią ma wynosić niespełna 700 metrów kwadratowych.

Szacuje się, że inwestycja to około 1,3 mln zł. Budowa miejsc zbiorowego pochówku jest dobrą alternatywą dla przepełnionych cmentarzy. Na wielu z nich często zaczyna brakować miejsca. Wykopanie dziury, nawet pod urnę, zabiera niestety bardzo dużo powierzchni. Groby często są ściśnięte, zatraca się również schemat ich położenia.

czytaj więcej:

Jeremy gallman wsfw 16qrf0 unsplash

Miasto Tychy rozda 500 bonów na żywe choinki!

Centrum Przesiadkowe Bieruń

Remont budynku dworca w Bieruniu na finiszu!

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Ghita chaoui i Kf6z XU7gu8 unsplash

Monorail z Tychów do Gliwic?

Dewastacja obiektu sportowego w Tychach

Dewastacja obiektu sportowego w mieście

Drogi w mieście

Dlaczego drogi w mieście nie spełniają standardów?

L 7

Tychy wymienią system oświetlenia w mieście