Na cmentarzu w Tychach powstanie pierwsze w mieście kolumbarium

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce pierwsze w mieście kolumbarium - zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

03
- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy. W planach mamy także budowę kolumbarium na ul. Barwnej – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Grobowiec będzie się składał z 12 modułów. W każdym z nich zostaną zbudowane 48 nisze. W jednej mogą zmieścić się 2 urny. Łącznie, w kolumbarium zmieszczą się aż 1152 urny. Szare, czarne i antracytowe moduły zostaną wykonane z granitowych płyt kamiennych. Teren grobowca wraz z zagospodarowaną obok przestrzenią ma wynosić niespełna 700 metrów kwadratowych.

Szacuje się, że inwestycja to około 1,3 mln zł. Budowa miejsc zbiorowego pochówku jest dobrą alternatywą dla przepełnionych cmentarzy. Na wielu z nich często zaczyna brakować miejsca. Wykopanie dziury, nawet pod urnę, zabiera niestety bardzo dużo powierzchni. Groby często są ściśnięte, zatraca się również schemat ich położenia.

czytaj więcej:

Rynek kosciol

Reorganizacja ruchu na bieruńskiej starówce

242192037 1586894538329218 4841525870041600894 n

Tyscy urzędnicy z wizytą w Finlandii. Zobacz dlaczego!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

ZTM fot Kamil Łukasik ZTM

ZTM zmienia kilkadziesiąt rozkładów jazdy

Tychy

W Tychach zawyją syreny alarmowe. Sprawdź dlaczego!

Tychy

Tychy w czołówce rankingu finansowego samorządów!

38 660095

Pirat drogowy z Bojszów zatrzymany!