Na stacji jest bomba! Mężczyzna z Tychów wywołał alarm w... Chorzowie

64-letni mężczyzna z Tychów postanowił pewnego wieczoru zrobić komuś "kawał". Wybrał stację benzynową w... Chorzowie. Szybko jednak pożałował swojego wybryku.

Policja Śląska
Tyszanin zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

W poniedziałek 28 lutego 2022 r. kilka minut po godz. 20 pracownik jednej z chorzowskich stacji benzynowych odebrał anonimowe zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Bomba na stacji benzynowej w Chorzowie?

Szybko powiadomił o tym policję. Oficer dyżurny chorzowskiej komendy natychmiast skierował na miejsce mundurowych z chorzowskiej jedynki oraz policyjnych pirotechników. Na czas policyjnych czynności stróże prawa zamknęli stację oraz zabezpieczyli teren. Na szczęście okazało się, że na stacji nie ma żadnej bomby. Nie znaleziono ładunku wybuchowego ani substancji, która mogłaby wywołać eksplozję.

Sprawą fałszywego alarmu zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Trzeba przyznać, że byli wyjątkowo szybcy i skuteczni. W niespełna dwie godziny doprowadzili do zatrzymania podejrzewanego o zgłoszenie fałszywego alarmu 64-letniego tyszanina.

Szybko zatrzymanego podejrzanego. W Tychach

Gdy kryminalni zjawili się w mieszkaniu podejrzewanego, ten był zaskoczony tak szybkim zatrzymaniem. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu, a śledczy zajęli się zabezpieczeniem obciążających go dowodów i przygotowaniem zarzutów karnych.

W środę, 2 marca, stróże prawa doprowadzili mężczyznę do chorzowskiej Prokuratury. Tam usłyszał zarzut przestępstwa, fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu wybuchem bomby, za które grozi kara nawet 8 lat więzienia. Prokurator objął 64-latka policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Czytaj też:

czytaj więcej:

Money gf63bcb22a 1920

Para oszustów z Tychów i Katowic zatrzymana

Policja Tychy

Policjanci rozmawiali na temat bezpieczeństwa nad wodą

Policja

Tragiczny finał poszukiwań 80-letniego mężczyzny

62 688573

Policyjne kontrole maseczek

Wypadek na ul. Żorskiej Tychy

Wypadek w Tychach na ul. Żorskiej

4088 1637433466

Śmierć mężczyzny na jednej z tyskich ulic

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?