Nad tyskim jeziorem ponownie zagra muzyka!

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem to letni cykl mini koncertów, które odbywają się w każdy piątek sierpnia nad Jeziorem Paprocańskim. Tym razem MCK Tychy zaprasza na koncert Jacka Dobrzańskiego i Jakuba Gwardeckiego "Moonlight Serenade".

2021 06 25 Muzyczne Wieczory nad Jeziorem Amadeusz Ciesielski fot P Kumor 7 e1626084225977

Godzina 20.00 czyli schyłek dnia, zapewni nie tylko piękną scenerię w postaci zachodów słońca odbijających się w tafli jeziora, ale także klimatyczną atmosferę do spotkań z muzyką filmową, klasyczną, jazzem, autorskimi aranżacjami znanych melodii i całym spektrum muzycznych doznań. Repertuar skomponowany został w zgodzie z przyświecającą cyklowi ideą chillout'u i relaksu. 6 sierpnia wystąpi duet Jacka Dobrzańskiego i Jakuba Gwardeckiego.

JAKUB GWARDECKI – piano, hammond i klawisze
Pianista, hammondzista i klawiszowiec. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Na co dzień wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak również wszelkie gatunki szeroko pojętej muzyki improwizowanej i rozrywkowej. Koncertował w USA, Meksyku, Rosji, Węgrzech, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji i Polsce, zarówno solo, jaki i z zespołami muzycznymi, takimi jak Kinga Głyk Trio, Golec uOrkiestra, Hot Dixie Society, zespół Zbigniewa Wodeckiego i Ryszarda Rynkowskiego oraz wiele innych.
Zagrał kilkaset koncertów i nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny. Jest wykładowcą i akompaniatorem na Akademii Muzycznej w Łodzi, pracuje też jako pedagog w szkołach muzycznych w Żorach i Bielsku-Białej, przez jedenaście lat współtworzył również Studio Wokalistyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.

JACEK DOBRZAŃSKI – klarnet, saksofon, gitara
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu. Założyciel i lider Big Belfer Band – orkiestry jazzowej nawiązującej swym brzmieniem do złotych lat ery swingu. Koncertował m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Renatą Przemyk, Anną Wyszkoni, Mariuszem Kalagą, grupą VOX, Krzysztofem Kiliańskim. Od 25 lat związany z Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, gdzie prowadzi klasę klarnetu oraz zajęcia szkolnego Big Bandu.

  • Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany
  • Data: 06.08.2021
  • Godzina: 20:00
  • Wstęp wolny