Nastolatek wpakował się w jelenia - "sądził", że ma prawo jazdy

O kuriozalnym zdarzeniu drogowym w Wyrach donosi drogówka powiatu mikołowskiego. 19-latek za kółkiem volkswagena uderzył na drodze w jelenia - nic poważnego się nie stało, jednak postanowił zadzwonić na policję, mimo że…nie miał prawa kierować.

Jacek Skorek
Drogówka

Policja drogowa z Mikołowa została poproszona w środę (5 lipca) późnym wieczorem o przyjazd na ulicę Kopaniny przez zmartwionego młodzieńca, który nie zdołał wyhamować swojego VW Golfa przed wbiegającym na jezdnię zwierzęciem. Zderzenie było niegroźne - jeleń uciekł, a na samochodzie pozostało jedynie wgniecenie. Okazało się jednak, że zgłaszający ma cofnięte prawo jazdy - tłumaczył się niewiedzą.

Nastolatkowi z Mikołowa cofnięto świeżo zrobione prawo jazdy w kwietniu - wyjaśniał, że był przekonany że może znów prowadzić legalnie samochód, bo przystąpił już ponownie do egzaminu. Niestety, sprawa musi teraz trafić pod sąd, a kary za prowadzenie bez uprawnień zostały znacznie zaostrzone (w skrajnych przypadkach do 2 lat więzienia).

Śląska policja gang narkotykowy 4 07 2023 1

Może Cię zainteresować:

Kibolska narko-fabryka w Tychach uderzona przez policję. Wśród zatrzymanych freak-fighter

Autor: Redakcja

04/07/2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Może Cię zainteresować:

Trzej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej sprzedawali w internecie podrobione Pokemony. Zarobili w ten sposób co najmniej 100 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

07/07/2023

Straż miejska tychy pies las

Może Cię zainteresować:

Pies skazany na głodową śmierć w tyskim lesie uratowany przez strażników

Autor: Redakcja

30/06/2023