Nastolatek został porażony prądem. Dotknął sieci trakcyjnej

Jak informuje portal 112Tychy.pl w czwartek 29 lipca około godziny 21:00 na terenie dworca PKP w Tychach doszło do wypadku. Nastolatek w wyniku dotknięcia sieci trakcyjnej, został porażony prądem.

3860 1627593697

Młody chłopak (ok. 17 lat) wszedł na wagony przy jednym z peronów i dotknął sieci trakcyjnej. W wyniku czego został porażony prądem (napięcie 3kV) i spadł na peron. Doszło u niego do zatrzymania krążenia.

Pomoc

Z pomocą ruszyły osoby będące na peronie, które jednocześnie powiadomiły służby ratunkowe. Na miejsce zadysponowane zostały:

  • zespół Pogotowia Ratunkowego,
  • zastępy Straży Pożarnej
  • oraz patrole Straży Miejskiej i Policji.

Po przybyciu na miejsce ratownicy przejęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Użyty został również automatyczny defibrylator będący na wyposażeniu jednego z wozów bojowych Straży Pożarnej. Dzięki szybkiej reakcji świadków oraz podjętych czynności ratunkowych udało się przywrócić czynności życiowe.

Od chłopaka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został on przetransportowany do szpitala w Katowicach Ligocie. Na miejscu czynności prowadził również policyjny technik kryminalistyki. Policjanci KMP Tychy prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie tego zdarzenia.

czytaj więcej:

Straż Pożarna

112 przejmie numer alarmowy 998. Czy zmiana ulepszy system?

Photo 1591122519484 70428711810d

Wjechał hulajnogą w bok samochodu. Został ukarany mandatem

Pożar hali logistycznej

Pożar terminalu logistycznego w Tychach

Interwencja LPR

Wstrząs anafilaktyczny u mężczyzny

Kierowca Audi wjechał w znaki na al. Bielskiej

Kierowca Audi wjechał w znaki na al. Bielskiej

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Potrącenie 11-latka

Potrącenie 11-latka na przejściu dla pieszych