Nastolatki prezentują Śląsk Nieznany. Finał konkursu Silesia Incognita 2024

W sobotę 24 lutego o godzinie 11 w Tyskiej Galerii Sportu odbędzie się finał konkursu Silesia Incognita 2024. Uczniowie klas VI-VII obdarzeni zdolnościami w opracowywaniu informacji i opowiadaniu historii zaprezentują w nim efekty swoich poszukiwań interesujących i nieznanych wątków z historii regionu.

http://gornyslask-hornislezsko-oberschlesien.blogspot.com
Pocztówka z  Kietrza (woj. opolskie)

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognodbywa się po raz ósmy. Jego ideą jest promowanie śląskiej historii oraz promowanie nowoczesnych metod przedstawiania dziedzictwa kulturalnego. Główną nagrodą jest wycieczka do Parlamentu Europejskiego pod kuratelą europosła Łukasza Kohuta.

Do uczestnictwa w konkursie zaproszono uczennice i uczniów starszych klas szkół podstawowych z województwa. Najwyżej ocenione prace konkursowe poświęcone wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska wyłonilło juty w składzie: Michał Dzióbek (historyk), Aleksandra Gorzelik (historyczka sztuki), Klaudia Roksela (etnolożka) i Dorota Brauntsch (reportażystka).

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje, których wyniki poznaliśmy 24 stycznia, polegały na przygotowaniu pracy konkursowej (w formie np. filmu, audycji radiowej lub podcastu, reportażu, miniprzewodnika, prezentacji lub bloga) poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Podczas finału ocenie podlega wiedza autorek i autorów najwyżej ocenionych prac konkursowych.

W finale spotkają się uczennice i uczniowie oraz nauczycielki i nauczyciele z Bytomia, Gliwic (4 drużyny z 2 szkół), Gogołowej, Jastrzębia-Zdroju, Katowic (3 drużyny z 2 szkół), Międzyrzecza, Rybnika (2 drużyny z 1 szkoły), Siemianowic Śląskich (5 drużyn z 3 szkół) i Tychów.

Talia turniejowa Polskiego Związku Skata - Tychy, Brama Słońca

Może Cię zainteresować:

Brama Słońca jako szczęśliwa siódemka. Na nowej sportowej talii kart do skata

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/12/2023

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Może Cię zainteresować:

Foksy, walczyki i cała reszta. Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/02/2024

Kamienica przy Piastowskiej 1 w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Hipisi na hałdach. Spotkanie wokół książki o śląskim podziemiu artystycznym w PRL

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/02/2024