Nie zniszczmy Paprocan! - apelują władze Tychów, Ruszyła kampania

Władze Tychów wystosowały apel do mieszkańców w kwestii wspólnej odpowiedzialności wszystkich za dobry stan uwielbianego ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Paprocańskim.
UM Tychy
Paorocany - las
Ogól tyszan ceni sobie swój ośrodek wypoczynkowy na Paprocanach, co widać po stanie czystości, jaki zastaniemy wokół popularnego jeziora o każdej porze. Zdarzają się jednak też wyjątki - ludzie, którzy dewastują infrastrukturę albo wzniecają ogniska w niebezpiecznych miejscach - szczególnie latem.

Urząd miasta, MOSiR, policja, straż pożarna, straż miejska i nadleśnictwo Kobiór w ranach wspólnej kampanii pod hasłem „Nie daj spłonąć Paprocanom” próbują zapobiec możliwym stratom i wypadkom; ośrodek będzie też częściej patrolowany przez mundurowych w asyście strażaków - szczególnie na zachodnim, „dzikim” brzegu. W sezonie letnim po stronie wschodniej obok ratowników działa także tzw. wodny posterunek policji.

Kampania "Nie daj spłonąć Paprocanom" - plakat


- Przepisy mówią jasno: palenie ognisk jest dozwolone wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z przepisami w lasach i na terenach śródleśnych nie można tego robić w odległości do 100 m od granicy lasów - pouczają miejskie służby,

Urząd miasta przygotował także specjalne banery na ogrodzeniach, tabliczki oraz wklejki. - Prosimy wszystkich o rozwagę: rozpalenie ogniska w przypadkowym miejscu może spowodować groźne następstwa i nieodwracalne straty – apeluje prezydent miasta Maciej Gramatyka.

Tai chi na Paprocanach

Może Cię zainteresować:

Waleczna gimnastyka. Zajęcia tai-chi na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/06/2024

Cmentarz hutniczy gliwice

Może Cię zainteresować:

Ostatnie miejsca na wycieczki Ślązaga w ramach Święta Metropolii - Kierunek GZM: po Cmentarzu Hutniczym w Gliwicach i po Katowicach śladami Żydów

Autor: Katarzyna Pachelska

23/06/2024

Tichauer (Browar Obywatelski w Tychach)

Może Cię zainteresować:

Wycieczki po Tychach na urodziny Metropolii i nie tylko. Poradniczek powsinogi

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/06/2024