Waleczna gimnastyka. Zajęcia tai-chi na Paprocanach

Chińska sztuka kontrolowania ciała łącząca gimnastykę z cechami sztuk walki to kolejne zajęcia ruchowe, jakie w sezonie letnim można odbywać bezpłatnie wśród tyskiej zieleni. Treningi odbywają się co niedzielę na Paprocanach.

Tai chi na PaprocanachNowy sezon zajęć ze starochińskiej gimnastyki zdrowotnej ruszył w niedzielę 16 czerwca i potrwa do 25 sierpnia. W każdą niedzielę o godzinie 10 chętni będą zbierali się na trawniku przy boisku do koszykówki na terenie OW Paprocany, gdzie pod okiem mistrza poznają technikę tej dyscypliny.

- Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną - tłumaczy tyski MOSiR.

Od 6 czerwca na Paprocanach trenować można w środowe i sobotnie poranki także jogę; inne zajęcia z jogi odbywają się w Parku Południowym, na Sublach oraz na terenie zespołu szkół budowlanych:

Zajęcia ruchowe z FitTyskie

Może Cię zainteresować:

Tychy: nowy sezon wspólnych treningów w parkach. Joga, aerobik, zumba...

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/05/2024

Więcej informacji p zajęciach tai-chi i regulamin dostępna na stronie MOSiR Tychy,

Cmentarz hutniczy gliwice

Może Cię zainteresować:

Ostatnie miejsca na wycieczki Ślązaga w ramach Święta Metropolii - Kierunek GZM: po Cmentarzu Hutniczym w Gliwicach i po Katowicach śladami Żydów

Autor: Katarzyna Pachelska

23/06/2024

Tichauer (Browar Obywatelski w Tychach)

Może Cię zainteresować:

Wycieczki po Tychach na urodziny Metropolii i nie tylko. Poradniczek powsinogi

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/06/2024

Tychy herb

Może Cię zainteresować:

[INFOGRAFIKA] Raport o stanie Tychów: co zmieniło się w 2023 roku?

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/06/2024