Niedziela z tango i AUKSO. Pierwsza impreza tego roku w tyskiej Mediatece

Tyska orkiestra kameralna „odpala” 2024 rok w karnawałowym stylu - dziś (7 grudnia) wieczorem w ich siedzibie, audytorium Mediateki w Tychach, u ich boku wystąpią muzycy formacji Gang Tango i skrzypek Roby Lakatos.

kultura.tychy.pl
Roby Lakatos

W repertuarze utwory z różnych epok i wszystkich zakątków świata – klasyczne tanga z rodzimej Argentyny wyróżniające się specyficznym romnantyzmem, melancholijne tanga rosyjskie i żydowskie, porywiste śródziemnomorskie aż po największy światowy przebój w historii polskiej muzyki rozrywkowej - „To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego.

Ktoś mądry powiedział, że tango jest serum prawdy, że tymi dźwiękami nie da się kłamać, w tym tańcu wszystkie emocje widoczne są jak na dłoni… - z zadumą czytamy w zapowiedzi.

„Chusteczek w cenie biletu nie oferujemy”

Gościem specjalnym będzie smyczkowy wirtuoz Roby Lakatos - członek uznanego rodu węgiersko-romskich skrzypków z dwustuletnią tradycją muzyczną, której protoplastą był János Bihari. Roby nie okrzepł jednak w muzycznej stagnacji, łącząc klasyczne, sentymentalne brzmienie z własną awangardową ikrą.

Bilety w cenie 70/100 złotych dostępne w sieci Ticketmaster i w Mediatece na godzinę przed koncertem (w razie niewyprzedania wcześniej).

Blue cafe

Może Cię zainteresować:

Blue Café kolędowo i charytatywnie w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/01/2024

Zespół Stratosfera

Może Cię zainteresować:

Surfin' USA! Koncert Stratosfery w sobotę w tyskim Art Musić Club

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/01/2024

Kosciol sw ducha tychy nowosielski

Może Cię zainteresować:

Piramida. Tam boazeria, na niej dzieła wielkiego malarza. Jak Niemczyk spotkał w Tychach Nowosielskiego

Autor: Marcin Zasada

01/01/2024