Niezwykły spektakl Ukrainek w Teatrze Małym w Tychach. Poruszająca sztuka zagości tu 22 października

Już w najbliższą sobotę, 22 października, tyski Teatr Mały zaprezentuje widzom wyjątkowe przedstawienie we współpracy z Teatrem Śląskim w Katowicach. Artystki, które uszły z ogarniętej wojną Ukrainy opowiedzą w nim w nietuzinkowy sposób o swoich doświadczeniach z nią związanych.

Przemyslaw Jendroska
Spektakl 5 00 UA

Spektakl "5:00. UA" (nawiązanie do przybliżonej godziny początku inwazji na Ukrainę) to dramatyczna interpretacja osobistych doświadczeń twórczyń spektaklu - same aktorki były także mocno zaangażowane w tworzenie scenariusza. Symbolika kobiecości w zderzeniu z wojną jest tematem przewodnim towarzyszącym wszystkim tym historiom.

Widzowie będą mieli okazję przekonać się, co czuć może uczestniczka dramatu, który wszyscy oglądamy i o którym czytamy co dnia od ponad pół roku - kobieta, która przeżyła bombardowanie miasta, wojenny głód bądź przemoc seksualną; jedna z licznych żołnierek Sił Zbrojnych Ukrainy, widywana codziennie na ulicach uchodźczyni, a także te, które nie zdołały przetrwać tej współczesnej hekatomby.

Przedstawienie to owoc współpracy z Teatrem Miejskim w Gliwicach i Teatrem Śląskim w Katowicach w ramach rezydencji artystycznej pod patronatem Forum Dyrektorów Teatrów Województwa Śląskiego oraz pod mecenatem zarządu naszej Metropolii.

Scena Konesera przedstawia ,,5:00, UA", 22 października, Teatr Maly Tychy

reżyseria – Yuliia Maslak
obsada – Tatiana Gerasymchuk, Maria Kardash, Halyna Lozynska, Anna Lysenko, Sofiia Mutylo, Dariia Novykova, Nataliia Pisarieva, Yerheniia Prysiazhna, Halyna Ryba, Kseniia Svistun, Kateryna Vasiukova, Nina Zakharova

Bilety do nabycia na stronach Teatru Małego Tychy (link).

Original

Może Cię zainteresować:

Wraca Śląska Jesień Gitarowa! Od 25 października rusza w Tychach 18. edycja święto gitarzystów

Autor: Katarzyna Pachelska

11/10/2022