Noc Ciem w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

Piątkowa noc z 7 na 8 czerwca minie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w rytmie trzepoczących skrzydełek nocnych motyli. Instytucja naukowo-rekreacyjna zaprasza pasjonatów przyrody na noc z ogniskiem, biesiadą i podziwianiem świata owadów z komentarzem specjalisty.
Kolorowa ćma

O godzinie 20 w Ogrodzie Żółtym (ulica Sosnowa 5, Mikołów - budynek główny) odbędą się pokazy prowadzone przez przyrodnik Bartosza Czaderę, z Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej.

Wydarzenie jest autorskim pomysłem Czadera, który dzieli czas na liczne zainteresowania przyrodnicze - m.in. botanikę, entomologię i ornitologię. Jego podobne inicjatywy to Noc Nietoperzy, Noc Sów i Świt Ptaków.

Po krótkiej prelekcji odbędzie się wyjście w teren, podczas którego będzie można obserwować motyle nocy; następnie odbędzie się ognisko i biesiada. Chętni będą mogli rozłożyć biwaki na polu namiotowym botanarium i zostać na noc, by obejrzeć wschód słońca z wieży widokowej.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji do poznania tajemnic nocnych motyli i spędzenia niezapomnianego wieczoru w otoczeniu przyrody! - zachęcają organizatorzy.

Uwaga - na wydarzenie obowiązują zapisy pod tym linkiem.

Uśmiechnięte słońce

Może Cię zainteresować:

Zamiast drogich bajerów: pomysły na ciekawy Dzień Dziecka w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/05/2024

Kobieta z lizakiem

Może Cię zainteresować:

Trzy dni z lodami i słodyczami w tyskim Parku Miejskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/06/2024

Klub golfowy w Tychach

Może Cię zainteresować:

A może golf? W Tychach latem jest za darmo i dla wszystkich

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/05/2024