Zamiast drogich bajerów: pomysły na ciekawy Dzień Dziecka w Tychach

Szukacie pomysłu na fajny Dzień Dziecka wśród ludzi, bez ruszania się daleko? Prezentujemy najciekawsze opcje, jakie przygotowały na ten dzień tyskie instytucje.

W sobotę o 14 rozpoczną się huczne obchody Dnia Dziecka na Paprocanach w pirackim stylu - w programie m.in, piracki spektakl, żeglowanie na lądzie i tor przeszkód. Wydarzenie jest efektem zabiegów mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego; imprezę przygotowano z udziałem kadry MCK.


Muzeum Miejskie organizuje o 16 grę miejską pod hasłem „Wgraj się w Tychy!” - dzieciaki będą mogły dowiedzieć się co nieco o czasach przedwpjennych i powstawaniu pierwszych dzielnic nowych Tychów. Dzieci otrzymają za udział drobne pamiątki.

Drużyny (liczące od dwóch do siedmiu osób) wybiorą szlak, gdzie przy stacjach będą czekały osoby pracujące w Muzeum z pytaniami, zagadkami do rozwiązania i zadaniami do wykonania - tłumaczy kadra muzeum.

Jest też parę ciekawych propozycji niedługo po Dniu Dziecka.

W niedzielę 2 czerwca w Mediatece zagości autor książek dla dzieci Waldemar Cichoń i ilustrator Dariusz Wanat - twórcy popularnej postaci psotnego kota Cukierka. Przedstawią oni swoją najnowszą książkę w cyklu - „Posłuchaj Cukierku”; na dzieci czekać będą też muzyczne warsztaty „kociej muzyki”, stanowisko miejskiego schroniska (będzie tam zbierana kocia karma) i inne kocie atrakcje.

W tę niedzielę - jak i we wszystkie niedziele i środy do końca września - można także spróbować sił w golfie na darmowych zajęciach Tyskiego Klubu Golfowego (niedziele 9-13, środy 16-19).

W środę 5 czerwca o 17 urbanowicka filia MCK zaprasza na spotkanie z Panem Korkiem, który przybliży badawczym umysłom tajniki konstruowania różnego rodzaju pomp (spotkanie jest częścią cyklu przybliżającym wiedzę na temat wody). Zajęcia dla grupy 7-8 lat o 17.00, grupa 9-14 lat - 18:30. Obowiązują zapisy (726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl).

W czwartek 6 czerwca kolejne wodne eksperymenty z Panem Korkiem w przedszkolu nr 3 (Paprocańska 156). Tematem będzie zjawisko dyfuzji - na warsztatach przeznaczonych dla grupy 6-13 lat uczestnicy pofarbują koszulki z użyciem sprzętu laboratoryjnego, a przy okazji poznają nieco chemii i fizyki. Kolejne zajęcia w cyklu odbędą się w tej placówce 11 września i 10 października. Obowiązują zapisy (32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl).

Tego dnia o 18 w wilkowyjskiej filii MCK wrocławski Teatr na Walizkach wystawi rodzinną komedię „Ristorante” o garkuchni pełnej niespodzianek. Obowiązują zapisy (32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl).

Wreszcie w sobotę 8 czerwca o 16 w SP nr 1 rozpoczną się "Starotyskie animacje dla dzieci" - w programie tańce, tory przeszkód i zabawy w pianie przygotowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. O tej samej godzinie Muzeum Miejskie zaprasza na ogrodniczo-historyczne warsztaty „Pierwotność. Korzenie”, na których coś dla siebie znajdą także najmłodsi.

Barbara Nowacka

Może Cię zainteresować:

Minister edukacji i śląski europoseł w Tychach 31 maja. Będzie o szkołach i języku śląskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/05/2024

Tyskie Browary Książęce - neon przed wejściem do Browarium

Może Cię zainteresować:

Jubileuszowa Industriada w Tyskich Browarach Książęcych

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/05/2024

Klub golfowy w Tychach

Może Cię zainteresować:

A może golf? W Tychach latem jest za darmo i dla wszystkich

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/05/2024