Minister edukacji i śląski europoseł w Tychach 31 maja. Będzie o szkołach i języku śląskim

Trwa kampania do eurowyborów. W piątek 31 maja urzędująca minister edukacji Barbara Nowacka (KO) spotka się z obywatelami w Mediatece w Tychach - to już czwarta w ostatnich miesiącach wizyta urzędnika najwyższego szczebla w mieście. Towarzyszyć jej będzie europoseł Łukasz Kohut i posłanka Monika Rosa.

FB: Barbara Nowacka
Barbara Nowacka

Minister sportu w Tychach. Padła deklaracja ws. stadionuPodczas spotkania poruszone mają być aktualne problemy publicznej edukacji - szczególnie jakość nauczania, wsparcie dla nauczycieli i wyzwania, jakie stoją przed polskim systemem edukacji.

Pojawić się ma także kwestia uznania śląskiej mowy za język regionalny (koalicja przegłosowała ustawę, jednak zawetował ja prezydent Duda) i konsekwencje ewentualnego przyjęcia tego aktu prawnego.

Razem z polityczką pojawią się śląski poseł do PE Łukasz Kohut oraz posłanka Monika Rosa. Przypomnijmy, że w trakcie kampanii do wyborów samorządowych Tychy odwiedzili ministrowie zdrowia Izabela Leszczyna (wizytowała szpital Megrez) oraz sportu Sławomir Nitras (wizyta na stadionie lekkoatletycznym). W tym okresie spotkanie w Mediatece zorganizował także jeden z liderów koalicji i marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Spotkanie zaplanowano na 15:30 w bibliotecznej części Mediateki. Pracownicy oświaty chętni do uczestnictwa powinni potwierdzić obecność zgłoszeniem (imię, nazwisko, placówka, kontakt bezpośredni).) do 29 maja e-mailem na adres dursstowarzyszenie@gmail.com. Organizatorem jest Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich.

Izabela Lesczyna w Tychach

Może Cię zainteresować:

Minister zdrowia z wizytą w Tychach. Chwaliła szpital wojewódzki

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/03/2024

Minister sportu w Tychach

Może Cię zainteresować:

Minister sportu w Tychach. Padła deklaracja ws. stadionu

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/04/2024

Andrzej Duda

Może Cię zainteresować:

Szrajbnie abo niy szrajbnie? Prezydentowi został tylko dzień na podpisanie albo zawetowanie ustawy „o języku śląskim”

Autor: Arkadiusz Szymczak

28/05/2024