Minister zdrowia z wizytą w Tychach. Chwaliła szpital wojewódzki

Urzędująca minister zdrowia Izabela Leszczyna odwiedziła w poniedziałek (25 marca) tyski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Polityczka KO z Częstochowy wyraziła podziw dla poziomu placówki.

szpital Megrez
Izabela Lesczyna w Tychach

Na spotkaniu z personelem i władzami samorządowego szpitala minister Leszczyna miała okazję zapoznać się z podjętymi tu inwestycjami - nowy oddział zakaźny, chirurgiczno-onkologiczny, udogodnienia na porodówce czy dopiero co oddana do użytku placówka psychologiczna dla dzieci i młodzieży (przeniesiono ją z siedziby na osiedlu A). Pojawił się temat stworzenia w Tychach SOR-u; omówiono bieżącą sytuację służby zdrowia i jej reformy.

- Warunki dla pacjentów, ale także dla kadry medycznej są naprawdę bardzo dobre, a potencjał rozwojowy szpitala i plany, jakie ma zarząd, są imponujące – chwaliła Izabela Leszczyna.

Podczas rozmów z personelem porodówki dyskutowano o procedurach znieczuleń do porodu, które są ważnym elementem opieki nad rodzącymi. Atrakcją wizyty była prezentacja muralu z bocianami zdobiącego wejście na oddział.

Mural na tyskiej porodówce

Może Cię zainteresować:

Bociany na ścianie tyskiej porodówki - najnowszy mural na Śląsku

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/02/2024

Szpital, który chylił się ku upadkowi pod ciężarem zadłużenia, odżył w poprzedniej dekadzie dzięki wsparciu nowego właściciela - konsorcjum Megrez złożone z tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego samorządu.

Budynek MZBM w Tychach-Urbanowicach

Może Cię zainteresować:

Nowa przychodnia dla wschodnich Tychów. Przenosi się na Urbanowice

Autor: Redakcja

05/01/2024

Szpital Megrez, Tychy

Może Cię zainteresować:

Dietetyk dostępny dla wszystkich - nowy projekt tyskiego szpitala

Autor: Redakcja

22/02/2024

Bocian niosący dziecko

Może Cię zainteresować:

Tyski program in vitro daje efekty. Całe i zdrowe

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/03/2024