Nowa przychodnia dla wschodnich Tychów. Przenosi się na Urbanowice

Przychodnia dla wschodnich dzielnic Tychów została przeniesiona z lokalizacji na Wygorzelach do wyremontowanego i oddanego do użytku w październiku ubiegłego roku budynku starej szkoły w Urbanowicach. Można już z niej korzystać.
UM Tychy
Budynek MZBM w Tychach-Urbanowicach

Przychodnia, która mieściła się przy Wspólnej 3, mieścić się będzie od teraz przy ulicy Oświęcimskiej 256 w oddanym niedawno do użytku budynku mieszkalno-usługowym na bazie historycznej urbanowickiej szkoły. Wyremontowany przez tyskie TBS gmach zbudowany za czasów pruskich oddano do użytku na jesieni zeszłego roku.

Zakład rozpoczął już przyjmowanie pacjentów; obecnie przyjmuje w nim pięciu lekarzy. W miarę zapotrzebowania ich liczba i godziny przyjmowania będą dostosowywane do potrzeb mieszkańców. Dwa razy w tygodniu pobierany będzie także materiał do badań laboratoryjnych.

Placówka jest filią centrum medycznego z siedzibą przy ul. de Gaulle’a 49. Szczegółowe informacje i terminy przyjęć dostępne są na jej stronie (link). Ogólny numer do rejestracji to 506 627 914.

Oddanie mieszkań w dawnej szkole przy Oświęcimskiej 256

Może Cię zainteresować:

Nowe lokale komunalne w wiekowej szkole w Tychach-Urbanowicach gotowe

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/10/2023

Stork 4300368 1280

Może Cię zainteresować:

Bociany pogodziły KO i PiS. W sprawie nazwy dla ronda w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/12/2023

Urząd Stanu Cywilnego w Tychach

Może Cię zainteresować:

Najmodniejsze imiona, śluby i demografia w 2023. Dane tyskiego USC

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/01/2024