Bociany na ścianie tyskiej porodówki - najnowszy mural na Śląsku

Tyska porodówka w ostatnich latach staje się jedną z przodujących w regionie i cały czas wprowadza innowacje. Najnowsza z nich jest zgoła niemedyczna - to mural. Malowidło ma służyć do pamiątkowych zdjęć.

Autorem muralu na ścianie szpitala Megrez jest znany śląski artysta Wojciech Walczyk. Widać na nim bociany i dzieciątka owinięte w chusty na tle wysokich drzew. Na jego tle rodzice z dzieckiem po wypisie ze szpitala będą mogli robić pamiątkowe zdjęcie w bajkowym stylu. Na środku malowidła znajduje się tabliczka namalowana specjalną farbą, na której można pisać kredą.

Twórca muralu ma na swoim koncie m.in. prace upamiętniające powstańców (w Siemianowicach Śląskich) oraz męża stanu i dowódcę trzeciego ze śląskich zrywów Wojciecha Korfantego )w Katowicach).

Tyska porodówka od czasu remontu w 2021 roku wzbogaca się o nieczęsto spotykane w publicznych szpitalach udogodnienia dla pacjentek - m.in. specjalny pokój dla osoby towarzyszącej na dłuższe odwiedziny, wannę do porodów wodnych, muzyko- i aromaterapię czy worki sako.

Trzy tygodnie temu w sąsiednim pawilonie wielospecjalistycznego szpitala otwarto również gruntownie zmodernizowany kosztem 13 milionów złotych oddział zakaźny.

Otwarcie nowego oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego w Tychach


Otwarcie nowego oddziału zakaźnego w szpitalu w Tychach

Może Cię zainteresować:

Otwarcie nowego oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/01/2024

Pokój dla osoby towarzyszącej w szpitalu Megrez

Może Cię zainteresować:

Przytulne pokoje tyskiego szpitala do długich odwiedzin po porodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/09/2023

Porodówka tychy dzień otwarty 16

Może Cię zainteresować:

Tłum przyszłych rodziców zajrzał w weekend na tyską porodówkę

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/06/2023