Otwarcie nowego oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego w Tychach

Dziś (15 stycznia) odbyło się oficjalne otwarcie odremontowanego oddziału zakaźnego tyskiego szpitala Megrez (dawniej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego). Otwarcie połączone było z wykładem o nowych perspektywach medycyny i konferencją z udziałem personelu oraz władz województwa i miasta.

Rankiem odbyła się konferencja prasowa, po której dziennikarze i inni przybyli mieli okazję zobaczyć odnowione podwoje zajmującego dwa piętra (trzecie i czwarte) bloku łóżkowego oddziału.

Oddział - część tzw. pawilonu zakaźnego - wyposażony jest teraz w osiem izolatek z nowoczesnymi łóżkami. W ramach remontu wymieniono wszystkie kluczowe instalacje, w tym m.in. wentylacyjną.

Stacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Tychach po gruntownej modernizacji

Oddział specjalizuje się w zakażeniach układu pokarmowego.

Jego działalność w głównej mierze zajmuje się diagnostyką i leczeniem takich chorób, jak WZW, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne, marskość wątroby, choroby dróg żółciowych. zakaźnych i chrób pasożytniczych, odzwierzęcych. Dochodzą do tego zakażenia skóry, tkanek i układu moczowego.

Uroczystość uświetnił okolicznościowy wykład prof. Anatola Panasiuka o wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie.

W konferencji oprócz peronelu i pań ordynatorki i prezeski szpitala uczestniczył p.o. prezydenta Tychów Maciej Gramatyka oraz przedstawiciele wojewody i marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, który przysłał list.

Wnętrza nowego pawilonu głównego tyskiego szpitala. Skala inwestycji w Megrezie imponuje

Prace zrealizowano w szybkim tempie - wykonawcom wystarczyły dwa miesiące.

Właściciele szpitala - samorządy Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego - poświęcili na gruntowną modernizację oddziału około 13 milionów złotych.

Pokój dla osoby towarzyszącej w szpitalu Megrez

Może Cię zainteresować:

Przytulne pokoje tyskiego szpitala do długich odwiedzin po porodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/09/2023

Szpital Megrez w Tychach

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne badania cytologiczne w tyskim szpitalu dla kobiet w wieku 25-59 lat

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/08/2023

Nowa siedziba WPR w Tychach

Może Cię zainteresować:

Stacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Tychach po gruntownej modernizacji

Autor: Redakcja

10/01/2024