Nowa część Gemini Park Tychy otwarta. Wkrótce kolejne otwarcia sklepów

Zakończyła się rozbudowa Gemini Park Tychy. W nowej części otwarto już Multikino, a także dwa duże sklepy. Dyrekcja obiektu zapowiada kolejne otwarcia.

Budowa nowej części tyskiej galerii handlowej trwała prawie dwa lata. Była to jedyna tego typu inwestycja realizowana w trakcie pandemii. Póki co klienci Gemini Park Tychy znajdą tam dwa nowe sklepu – Action oraz Bel-pol. Oba ze sklepów znajdują się na poziomie 0.

Dodatkowo w galerii niedawno otwarto najnowocześniejsze kino na Śląsku. Multikino wybudowało w nowej części tyskiego Gemini Parku 7 sal kinowych, w których znajdziemy miejsce dla 541 osób. Nowoczesność obiektu przejawia się w rzutnikach oraz rozkładanych fotelach.

– Rozbudowa Gemini Park to jak dotąd największa zrealizowana przez nas inwestycja od otwarcia obiektu w 2018 roku. Jej głównym celem było stworzenie nowej powierzchni, która umożliwiła nam wprowadzenie do centrum oferty rozrywkowej w postaci kina – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Jedna z największych galerii handlowych na Śląsku

– Dzięki temu nasz obiekt ze stricte handlowego, przekształcił się w nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Pozwala nam to nie tylko na rozszerzenie zasięgu działania galerii o kolejne śląskie miejscowości, ale przede wszystkim na umocnienie naszej pozycji na regionalnym rynku centrów handlowych. Za sprawą rozbudowy galeria awansuje także do grona największych obiektów tego typu na Śląsku, licząc sobie dziś aż 43,6 tys. m kw. – dodaje dyrektor Gemini Park Tychy.

Przedstawiciele Gemini Park podkreślają, że nowa część idealnie wpasowuje się w otoczenie i w istniejący już od 4 lat obiekt.

– Nowa część jest de facto kontynuacją obiektu, który już istnieje, co widać zarówno w bryle i elewacji, jak również w tym, jak podeszliśmy do projektu wnętrza. Zależało nam bowiem na płynnym przejściu. Dostrzec to można w strefie food court, która została nie tylko dwukrotnie powiększona, ale zyskała także nowe funkcje – integracji i interakcji. To płynne przejście zapewniło także zastosowanie tych samych kolorów, materiałów i wzorów co w projekcie z 2018 roku – wylicza dyrektor Gemini Park Tychy.

Tyskie „power center” rośnie w siłę

Oprócz rozwoju Gemini Park Tychy, rośnie również „power center”, którego częścią jest tyska galeria. W ostatnich miesiącach otworzył się nowy market budowlany Castorama. Buduje się także Merkury Market.

– Rozwój Gemini Park idealnie wpisuje się w rozwój całego „power center”. Dzięki temu powstaje przestrzeń, w której mieszkańcy regionu mogą znaleźć niezwykle komplementarną ofertę handlową, a teraz także rozrywkową. Rozbudowa Gemini Park zasila hub zarówno największym w Tychach kinem, jak również kolejnymi markami segmentu home, których przy ul. Towarowej jest już aż 12 – 8 z nich w Gemini Park i 4 w otoczeniu – mówi Tomasz Misztalewski.
Nowo powstające skrzydło galerii

Może Cię zainteresować:

W Tychach powstaje jeden z największych kompleksów handlowych w regionie

Autor: Tomasz Stankiewicz

20/05/2021