Nowa supergrupa bluesowo-rockowa wystąpi w piątek w tyskim klubie Art Music Club

Kulisz 4 Rock&Roll to nowe objawienie polskiego blues-rocka. Zespół, tworzony przez tuzy gatunku - wokalistę Adama Kulisza i członków Dżemu i Elektrycznych Gitar - wystąpi w piątek w tyskim Art Music Clubie.

Kulisz 4 Rock&Roll to projekt blues-rockowy z alternatywnym zacięciem powstały w zeszłym roku z inicjatywy Adama Kulisza, jednego z najsłynniejszych żyjących polskich wokalistów i gitarzystów bluesowych. W skład kwartetu wchodzi też basista Marek Idzik. perkusista Zbigniew Szczerbiński (Dżem) i grający na instrumentach dętych Aleksander Korecki (Elektryczne Gitary).

Lider grupy Adam Kulisz to sceniczny wyjadacz i kolejny "człowiek stąd" w panteonie polskiego bluesa

Adam "Coolish" Kulisz pochodzi z pobliskiego Kobióra; jego kariera nabrała tempa po występie na festiwalu Rawa Blues w Spodku w 1986 roku, wielokrotnie występował też na festiwalach "Ku przestrodze", upamiętniających dokonania Ryśka Riedla.

Wydał sześć albumów jako lider różnych projektów sesyjnych (m.in. Coolish Blues Session) oraz dwie płyty solowe. Jego utwory trafiły na obie części Antologii polskiego bluesa; trzykrotnie ogłoszono go wokalistą roku w plebiscycie "Twojego Bluesa".

Nowa supergrupa dopiero rozpoczęła koncertowanie; przygotowują obecnie materiał na pierwszy długogrający album w tym składzie. Kulisz i spółka nagrali dotąd minialbum bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych. Wojciech Mann wielokrotnie chwalił i puszczał w ostatnim czasie utwory kwartetu w swojej audycji na antenie Radia Nowy Świat.

Show rozpocznie się o 20 w piątek (17 lutego) w Art Music Club przy ul. Oświęcimskiej 53 (dawny Riedel Music Club). Bilety w cenie 50 złotych dostępne na stronie facebookowej klubu (link do wydarzenia).

Lodowato 3

Może Cię zainteresować:

Tyska lodziarnia nominowana do nagrody prestiżowego serwisu dla Budynku Roku 2023

Autor: Redakcja

15/02/2023

Tomasz Kot jako Ryszard Riedel

Może Cię zainteresować:

Tomasz Kot zagrał Ryśka Riedla. "Na Śląsku witają mnie jak honorowego obywatela"

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2023

czytaj więcej:

Philip Bracken

Australijski piosenkarz zakołysze Paprocanami 4 sierpnia

guzik chołomiej jazz quintet

Światowy folk na jazzowo - piątkowa scena na Paprocanach

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz w duchu Marylin na Paprocanach

Aukso 25 lecie 3

25 lat AUKSO: koncert pełen gwiazd pod Żyrafą

Dezerter tychy 25 02 2023

Koncert Dezertera w tyskim Undergroundzie

Baranovski

Świetne sobotnie koncerty w Tychach

Tyskie Inicjatywy Kulturalne 2022

Tyskie Inicjatywy Kulturalne w 2022 roku