Nowe oznakowanie na Paprocanach. Nie parkuj auta na drodze pożarowej!

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach na wniosek Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji wprowadził nowe, bardziej czytelne oznakowanie na Paprocanach.

Nowe znaki na Paprocanach

Nowe oznakowanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także ma przypomnieć kierowcom, że droga pożarowa nie jest odpowiednim miejscem do parkowania pojazdów.

Służby miejskie liczą także, że czytelniejsze oznakowanie zapobiegnie dewastacji terenu ośrodka, chociażby poprzez rozjeżdżanie trawników.

- Prosimy, by kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie i stosowali się obowiązujących zasad, to uchroni ich przed zbędnymi kosztami. Będziemy pilnować przestrzegania przepisów i egzekwować m.in. parkowanie w miejscach do tego nieuprawnionych – mówi Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez tyszan, ale także mieszkańców okolicznych gmin, szczególnie w cieplejszym okresie roku. Jak bumerang co roku wraca pytanie "Czy przy terenie należącym do ośrodka idąc za ciosem rewitalizacji nabrzeża, nie przydałaby się rewitalizacja miejsc parkingowych, zakładająca wybudowanie np. podziemnego parkingu|"?