Nowe stoły do gry w szachy, warcaby i chińczyka w tyskim parku pod „Żyrafą”

Tyski Zakład Usług Komunalnych zamontował specjalne stoły do gier planszowych w Miejskim Parku Solidarności tzw. parku pod „Żyrafą”. Nowe stoły pozwalają na grę w planszówki na świeżym powietrzu.

Żeby zagrać w gry na nowych stołach zamontowanych przez TZUK wystarczy zabrać ze sobą pionki i kostkę albo figury szachowe. Przy okazji ciesząc się dobrą zabawą w plenerze.

Nowe stoły do gier pojawiły się w parku miejskim pod „Żyrafą”. Tym samym urozmaiciły możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w kolejnym tyskim parku. Tym bardziej, że nowe obiekty pozwolą na wspólne spędzanie czasu ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną nie tylko latem, ale także wiosną, jesienią, czy nawet późną jesienią, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Mimo braku ogólnomiejskich imprez, które mogłyby się odbywać chociażby na Stadionie Miejskim w Tychach, mieszkańcy mogą spędzić wolne chwile w miejskich parkach, które również nie stronią od atrakcji jakie można zobaczyć w galerii zdjęć.

Stoły do gier elementem miejskiej wspólnoty

Stoły do gier, które stanęły na zewnątrz sprawiły, że przestrzeń publiczna stała się bardziej wspólna. Bardziej zależna od mieszkańców, którzy stanowiąc wspólnotę mogą umawiać się i spotykać podczas gier, przy okazji prowadząc dyskusje, czy po prostu spędzając wolne chwile. – Mogą przy nich spotykać się zarówno dorośli, często ze swoimi dziećmi, jak i młodzież i osoby starsze, są więc wspaniałym łącznikiem międzypokoleniowym. Niezwykle istotne jest również to, że stoły szachowe lub do gry w warcaby i chińczyka umożliwiają bardzo jakościowe spędzenie czasu na grach, które poprawiają koncentrację, uczą abstrakcyjnego, kreatywnego i strategicznego myślenia, a ponadto wzmacniają naszą pamięć. Skorzystają więc na nich wszyscy, a w szczególności młodzież i osoby starsze – informują pracownicy TZUK.