Nowy sezon AUKSO4Kids: zabawa i warsztaty z emisji głosu i dykcji

Orkiestra kameralna miasta Tychy AUKSO zaprasza do swojej siedziby w Mediatece na kolejną edycję muzycznych zajęć dla dzieci z cyklu AUKSO4Kids. Pierwszym tematem tego „semestru” będzie ludzki głos i sposoby, w jaki można go używać i ćwiczyć.

facebook AUKSO
Joanna "Asi Mina" Bronisławska


Mowa będzie o tym, jak rozwija się ludzka mowa - jak działa głos i skąd się wydobywa, jak go trenować i do czego może służyć. Nie zabraknie oczywiście wspólnego śpiewania. Podzielony na dwie części temat poruszony będzie w soboty 30 września i 28 października - w drugiej części głównym tematem będzie dykcja. Warsztaty poprowadzi piosenkarka Joanna "Asi Mina" Bronisławska.

Ten instrument większość z nas ma zawsze przy sobie i od urodzenia na nim gra (...) zwykle tylko gadamy, mówimy, paplamy, no i czasem wzdychamy. Będziemy stroić miny, robić dzióbki, wystawiać języki, mlaskać i brumić, a wszystko po to, żeby rozruszać nasz aparat mowy i stworzyć chór beatboxerów. Znacie Eminema? Słyszeliście kiedyś, jak szybko potrafi rapować? Na spotkaniu poznacie dobre i pomocne wprawki dla początkujących raperów - zachęcają muzycy.

Cykle zajęć Aukso4Kids dotyczą zawsze określonej dziedziny - w zeszłej, wiosennej edycji kameraliści skupili się na emocjach - razem z dziećmi zastanawiali się, jak zagrać czy zaśpiewać zdziwienie, radość, ale też złość, wstręt czy strach, oswajając w ten sposób towarzyszące każdemu, choć trudne nieraz odczucia. Zeszłej jesieni muzycy skupili się na przyrodzie, zaklinając w muzykę las, wodę czy chmury.

Koszt jednorazowego uczestnictwa w warsztatach to 30 złotych; wejściówki dostępne w sieci Ticketmaster i w Mediatece (na godzinę przed zajęciami).

"Colargol. To nie bajka"

Może Cię zainteresować:

„Colargol. To nie bajka” w tyskiej Andromedzie. Refleksje o trudach życia artysty

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/09/2023

374158305 6337113020760 n

Może Cię zainteresować:

Koncert Finiszowy 18. Edycji Festiwalu G.G. Gorczyckiego

Autor: Reklama

28/09/2023

Fryderyki

Może Cię zainteresować:

Sensacja! Fryderyki 2023 będą rozdane w Tychach. Na gali wystąpią tuzy muzyki poważnej

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/04/2023