Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Tychach. 71-latek miał ponad 2 promile

Komenda Miejska Policji w Tychach informuje, że w poniedziałek 17 stycznia 2022 r. funkcjonariusze zatrzymali 71-latka, który prowadził samochód będąc pijanym. Interwencję policjantów uprzedził świadek, który wyciągną kluczyki z samochodu i powiadomił policję.

KMP Tychy
Tyska policja

Przed godziną 14.00 w poniedziałek 17 stycznia dyżurny tyskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Jaroszowickiej w Tychach. Kolizję miał spowodować nietrzeźwy kierowca. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali świadka, który powiadomił mundurowych. Mężczyzna powiadomił policjantów, że kierowca jest najprawdopodobniej pijany.

Przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości 71-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. – W trakcie sprawdzeń okazało się również, że zatrzymany w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. O dalszym losie seniora zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Słowa uznania od policjantów

– Słowa uznania kierujemy do świadka, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił mundurowych. Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „ Nie reagujesz-akceptujesz”. Współpraca z policjantami i szybka informacja jest bardzo istotna w celu zatrzymania sprawcy. Dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście – dziękują tyscy policjanci.

czytaj więcej:

62 689014

Pijany 24-latek próbował przekupić policjantów

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Robin worrall F Pt10 LXK0cg unsplash

30-latek oszukiwał metodą na BLIK

Policja

Kradzież w drogerii i podpalenie dwóch samochodów!

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Policja w Tychach

Dzielnicowi uczyli dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”