Od Bacha do AC/DC przy plenerowym fortepianie w Tychach

W niedzielę (28 maja) rusza letni cykl koncernów fortepianowych przy fortepianie Cadenza na tyskim placu Baczyńskiego. Na początek pianista Adam Snopek zaprezentuje nam w humorystycznym klimacie wariacje sięgające - jak wskazuje nazwa show - od baroku do hard rocka.

MCK Tychy
paweł snopek

Zawierające elementy kabaretu i koncertu pianistycznego widowisko rozpocznie się o godzinie 18 na największym placu Tychów, gdzie zadomowił się piękny plenerowy fortepian. Organizatorzy z Miejskiego Centrum Kultury na otwarcie tegorocznego sezonu koncertów plenerowych zaangażowali niezwykłą osobistość sceniczną, jaką jest Adam Snopek.

Fortepian pod nim iskrzy

Pod chmurką zasiądzie do klawiatury mistrz improwizacji jazzowej i showman działający w śląskich teatrach, absolwent wyjątkowego w skali kraju wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej. Snopek grał również dwie role w scenicznej wersji opowiadającego historię tyskiej muzycznej ikony „Skazanego na bluesa” w reżyserii Arkadiusza Jakubika.

Obecnie zobaczyć go można cyklicznie w bytomskiej Operze Śląskiej w „Muzycznej awanturze z happy endem”, gdzie jego humor, charyzma i zdolności pianistyczne konfrontują się z kunsztem kameralistów działających w górnośląskiej operze. „Od Bacha do AC/DC” grane jest zazwyczaj na największych scenach - niedzielny występ będzie zatem nie lada gratką.

Brawurowa jazda przez wieki największych przebojów z aktywnym udziałem publiczności! Muzyczno-kabaretowe show w żywiołowym wykonaniu pianisty Adama Snopka, który udowadnia, że co trzeci utwór muzyki pop zawiera w sobie fragment piosenki „Pieski Małe Dwa” - zachwalają autorskie show swojego gościa organizatorzy z tyskiego MCK.
X logos fest tychy

Może Cię zainteresować:

Bluźniercy i sekundniki. Finałowy weekend X tyskiego festiwalu LOGOS

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/05/2023

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Tysiące koncertów, wielkie gwiazdy i Charles de Gaulle. A do tego ta architektura! Czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to najbardziej niedoceniany przykład socrealizmu w Polsce?

Autor: Marcin Zasada

26/05/2023

czytaj więcej:

Maria pakulnis

Aktorka Maria Pakulnis porozmawia z fanami w Mediatece

Rajd motocyklowy Tychy 1962

Noc Muzeów na stadionie: wyścigi z czasów Gomułki

Mitch 2

Nieprzewidywalni Mitch & Mitch w sobotę w Mediatece

Tomasz Jachimek

Tyska Gala Sportu: Jachimek na sportowo i taneczne show

Osiedle A  Tychy plac świętej Anny lot ptaka

Inauguracja Nocy Muzeów w Tychach - spacer po osiedlu "A"

Robert janowski

Robert Janowski odwiedzi 4 maja tyskie Tury Kultury

Turnau 2

Grzegorz Turnau wystąpi 6 maja z AUKSO