Od kwietnia koleją po Tychach za złotówkę z próbną taryfą Metro KŚ. Bilet za grosze ważny jedną stację

Dziś (22 marca 2023 r.) odbyła się konferencja prasowa Kolei Śląskich. Oprócz m.in. nowych przetargów na tabor i rozwiązań IT, zapowiedziano testowe wprowadzenie biletów superkrótkodystansowych za złotówkę na terenie Tychów.

UM Tychy
Tychy zachodnie peron

Nowa oferta specjalna o nazwie Metro jest odpowiedzią na postulaty podróżnych. Nie będzie to jednak odpowiednik kombinowanych "pomarańczowych biletów" na kolej i transport w granicach miasta, oferowanych dawniej przez KŚ i MZK Tychy.

Od 1 kwietnia 2023 r. każdy pasażer będzie mógł kupić za złotówkę bilet na przejazd między sąsiadującymi stacjami w Tychach wzdłuż trasy Tychy Lodowisko – Tychy Grota Roweckiego – Tychy Aleja Bielska – Tychy Zachodnie – Tychy – Tychy Żwaków.

- Idea przejazdu jednego przystanku za jeden złoty to pomysł na wprowadzenie rozwiązań znanych z miast, w których funkcjonuje na dużą skalę metro, a pasażerowie przemieszczają się głównie do najbliższej stacji – mówiła Aldona Węgrzynowicz, rzeczniczka Kolei Śląskich.

Nowe rozwiązanie będzie pilotażowo testowane do końca czerwca

- Oczywiście nie wykluczamy objęcia pilotażem innych miast. Prosimy zatem podróżnych, by [w przypadku zainteresowania] jak najczęściej korzystali z tego jednoprzystankowego przejazdu pociągiem i tym samym potwierdzili zainteresowanie ofertą – dodaje rzeczniczka KŚ.

Podobne rozwiązanie wprowadził niedawno Zarząd Transportu Metropolitalnego. Od 16 stycznia obowiązuje dostępna cyfrowo taryfa Start/Stop, w ramach której do końca marca najtańsze bilety okresowe ZTM (ważne 5 minut) kupić można w promocji za złotówkę - docelowo kosztować będą 2 złote. Bilet za przejazd od 5 do 10 minut kosztuje w tej taryfie 3 zł, a do 15 minut - 3,50 zł.

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Może Cię zainteresować:

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Autor: Reklama

21/03/2023

Ks obnizki 1920x1080

Może Cię zainteresować:

Kolejna promocja w KŚ – zniżki na bilety elektroniczne i z biletomatów!

Autor: Reklama

06/12/2022