Ogłoszono ramy Nowej Fali Tyskich Brzmień 2023. Pod hasłem "Dla Tych zagrają" wystąpi świeża krew

Znamy już szczegóły tegorocznego przeglądu młodych tyskich zespołów Nowa Fala Tyskich Brzmień. Pod hasłem "Dla Tych zagrają" wystąpią wykonawcy, którzy złożą formularz i utwory do 12 kwietnia. Zwycięzcy zaprezentują się dodatkowo obok gwiazd podczas imprezy Rock na Plaży,

Konkurs z długoletnią tradycją organizowany jest przez Miejskie Centrum Kultury i z zamierzenia rzuca światło na młode, obiecujące zespoły grające żywiołową, mocną i oryginalną muzykę rytmiczną. Mimo że konkurs jest adresowany do szerokiego grona, cenione jest bezkompromisowe brzmienie, które zgodnie ze sloganem wydarzenia "Dla Tych zagrają" zostanie zweryfikowane przez lokalną rockandrollową publikę, która wcale nie lubi dawać forów.

W ramach tyskiego przeglądu zaprezentowało się dotąd wielu rozpoznawalnych w swoich nurtach wykonawców, na przykład Double Blind, Klaustrofobia, Kasia Skiba i Ja, Chłodno czy Piotr Rzeka.

Jeśli jesteś członkiem kapeli pochodzącej z Tychów, (...) twój dorobek muzyczny cechuje spójność stylistyczna utworów połączona z poszukiwaniem oryginalnego brzmienia, a jako grupa operujecie ciekawymi tekstami, których moc przekazu przekracza skalę, to macie dużą szansę zaistnieć, w czym chętnie pomożemy - zachęcają organizatorzy.

Warunki uczestnictwa w Nowej Fali Tyskich Brzmień/Dla Tych Zagrają 2023

Aby wziąć udział w przeglądzie, należy przesłać wypełniony formularz zawierający dwa aktualne zdjęcia (w możliwie najwyższej rozdzielczości) oraz logo (jeśli je posiada) zespołu. Dołączyć należy też linki do profili zespołu w mediach społecznościowych oraz minimum pięciu nagrań - w tym dwóch występów lub nagrań wideo z prób oraz jednego polskojęzycznego coveru dowolnego zespołu w dowolnym aranżu. Oprócz tego formularz zawiera tzw. rider techniczny, czyli listę niezbędnego scenicznego ekwipunku, jakiego potrzebować będzie grupa.

Koncert finałowy
przeglądu odbędzie się w Parku Miejskim (Solidarności) w Tychach 23 czerwca. Na zwycięzców czeka również awans do finału konkursu „Rock na Plaży 2023” - okazja do zaprezentowania się w gronie gwiazd polskiego rocka - oraz sesja z nagradzanym tyskim fotografem, Grzegorzem Krzysztofikiem.

Formularz zostanie udostępniony 9 marca, m.in. pod tym artykułem w serwisie MCK. Zgłoszenia potrwają do 12 kwietnia do godziny 15 (uwaga - w razie niepełnoletności któregokolwiek z członków zespołu należy dołączyć pisemną zgodę opiekuna prawnego). Formularze można składać w MCK osobiście (Bohaterów Warszawy 26) lub mailowo (piotr.kumor@mck.tychy.pl).

Lista zakwalifikowanych zespołów zostanie opublikowana do 24 kwietnia w serwisie kultura.tychy.pl oraz profilu MCK na Facebooku.

Tyski bank kultury 2023

Może Cię zainteresować:

Stypendia szansą na rozwój dla lokalnych twórców. Rusza nowa edycja Tyskiego Banku Kultury

Autor: Redakcja

27/02/2023

Rock na plaży 2022

Może Cię zainteresować:

Festiwal „Rock na plaży” po dwuletniej przerwie wraca na Paprocany! Kto zagra w tym roku?

Autor: Tomasz Stankiewicz

04/08/2022