Stypendia szansą na rozwój dla lokalnych twórców. Rusza nowa edycja Tyskiego Banku Kultury

Miejskie Centrum Kultury ogłosiło IX edycję Tyskiego Banku Kultury. Celem akcji jest rozwój tyskiej oferty kulturalnej i zachęcenie mieszkańców do aktywności artystycznej. Wnioski o dofinansowanie do 8500 zł można składać od 1 do 24 marca.

Miejskie Centrum Kultury z siedzibą przy ul. Bohaterów Warszawy po raz dziewiąty uruchamia program wsparcia dla twórców związanych z Tychami. Warunkiem otrzymania dofinansowania i wsparcia w realizacji zgłoszonego projektu jest premierowy charakter dzieła. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani dotyczących formy wystawa, występ czy innego rodzaju publiczna prezentacja artystyczna.

Wnioski można składać od 1 do 24 marca; w tym roku każdy zakwalifikowany projekt będzie mógł skorzystać z grantu w wysokości 8500 złotych - w ostatniej edycji było to 6000 zł. Przy wyborze projektów ceniona jest innowacyjność, świeżość i autorska pasja. Konkurencja nie jest lekka - w dotychczasowych edycjach tyszanie wykazali się pomysłowością, która pozytywnie zaskakiwała samorządowych organizatorów

MCK zachęca również do konsultacji ze swoimi pracownikami przed złożeniem wniosku, którzy odpowiedzą na pytania i wątpliwości.

Tworzysz coś wyjątkowego? Najwyższa pora, by się ujawnić! (...) Odważ się zaprezentować swój talent szerokiej publice – czekamy na Twoje zgłoszenie! - czytamy w komunikacie MCK w Tychach.

Regulamin oraz wniosek o dotację na projekt artystyczny w ramach IX Tyskiego Banku Kultury znaleźć można pod komunikatem MCK tutaj.

Śląskie lokalnie 2023 1

Może Cię zainteresować:

Dotacje do 5 tysięcy złotych na pożyteczny cel dostępne niemal dla każdego. Ruszył program Śląskie Lokalnie 2023

Autor: Redakcja

08/02/2023

Tyska gala kultury 2

Może Cię zainteresować:

Do końca lutego można zgłaszać kandydatów do prezydenckich nagród Tyskiej Gali Kultury 2023

Autor: Redakcja

07/02/2023