Oszust spod Tychów wpadł po 20 latach na lotnisku pod Krakowem

Wydział gospodarczy komendy powiatowej z Mikołowa po latach dopiął sprawę 51-latka z Wyr, który w pierwszych latach XX wieku dopuścił się serii oszustw przy udzielaniu pożyczek, po czym zniknął z radaru.

Wikimedia Commons
Krakow balice

Mężczyzna był swego czasu agentem firmy udzielającej pożyczek, która w wyniku jego malwersacji poniosła straty na ponad 100 tysięcy złotych. Następnie ukrywał się za granicą.

Najwyraźniej spodziewając się, że sprawa zdążyła już „ostygnąć”, postanowił przylecieć z Włoch do portu lotniczego Kraków-Balice - to tam został zatrzymany. Sprawa była faktycznie zawieszona - i to od 2003 roku, kiedy okazało się, że wyjechał - co nie oznacza, że śledczy zaniechali prób złapania go.

Wrabiał nieświadomych klientów


Jak informuje KPP w Mikołowie, mężczyzna, zatrzymany przez małopolskich policjantów, trafił do aresztu. Prokuratura rejonowa postawiła mu już zarzuty oszustwa polegającego na tym, że w 2003 roku zawarł z 37 klientami umowy na zadeklarowaną przez nich kwotę, jednak dodatkowo dał im do podpisu kolejne umowy, a pieniądze z udzielonych na tej podstawie pożyczek przywłaszczył. Za tego rodzaju szwindel kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat więzienia.

Węgiel

Może Cię zainteresować:

Węglarze wyłudzali tańszy opał na dane fikcyjnych odbiorców

Autor: Redakcja

13/07/2023

Rafał "Ravgor" Górecki

Może Cię zainteresować:

Nie żyje tyski youtuber "Ravgor" - Rafał Górecki. Spadł z 12. piętra bloku w Tychach. Zmagał się z depresją

Autor: Katarzyna Pachelska

19/07/2023

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy: gnał jak pocisk fiatem bez przeglądów i prawa jazdy

Autor: Redakcja

18/07/2023