Węglarze wyłudzali tańszy opał na dane fikcyjnych odbiorców

Policja z Mikołowa zakończyła śledztwo w sprawie lokalnego przekrętu na węglu ze zniżką, w którym postawiono 251 zarzutów sześciu przewoźnikom surowca. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kopalnia skierowała do rzekomych klientów informacje o wyczerpaniu limitu.
Węgiel
Policjanci z wydziału gospodarczego mikołowskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie fałszerstwa dokumentów uprawniających do tańszego zakupu węgla do użytku domowego. Oszustwo wydało się, kiedy zdziwieni „nabywcy” zaczęli otrzymywać pisma z kopalni o wykorzystaniu zwolnionego od akcyzy limitu.

Wyłudzony z użyciem ich danych węgiel był sprzedawany z dużym zyskiem - proceder trwał od grudnia 2021 do czerwca minionego roku. Część z tych osób faktycznie nabywało węgiel do ogrzewania domu i stąd nieuczciwi pośrednicy mieli ich dane; inni to mieszkańcy budynków z centralnym ogrzewaniem, niemający z opałem nic wspólnego.

W toku śledztwa zabezpieczono dokumentację i przesłuchano dziesiątki świadków. W drugiej połowie czerwca tego roku policjanci przedstawili sześciu śląskim przewoźnikom łącznie 251 zarzutów. Wszyscy podejrzani złożyli wyjaśnienia, przyznali się do winy i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Za fałszowanie dokumentów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Pościg za Czechem bez prawa jazdy przez tyskie tereny przemysłowe

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/07/2023

Śląska policja gang narkotykowy 4 07 2023 1

Może Cię zainteresować:

Kibolska narko-fabryka w Tychach uderzona przez policję. Wśród zatrzymanych freak-fighter

Autor: Redakcja

04/07/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

160 tysięcy wyłudzonego VAT namierzone w Wyrach

Autor: Redakcja

25/05/2023