Pazura i Fraszyńska w Mediatece w Tychach! Spotkania ze znanymi aktorami w ramach cyklu Tury Kultury

Kolejne sławy z wizytą w tyskiej Mediatece. 23 października w ramach cyklu Tury Kultury w bibliotece gościć będzie Radosław Pazura, natomiast 9 listopada instytucję kultury odwiedzi Jolanta Fraszyńska. Publiczność będzie miała wyjątkową okazję porozmawiać z nimi o ich doświadczeniach i przemyśleniach. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i wolny.

Radosław Pazura - 23 października, 18:00

Radosław Pazura, brat Cezarego, miał kiedyś zadatki na piłkarza;
poszedł jednak w ślady brata i został wszechstronnym aktorem. W jego dokonaniach przeplata się film, telewizja, dubbing i teatr.

Wystąpił w wielu filmach, w tym wielu popularnych produkcjach sensacyjnych i komediowych, gdzie wielokrotnie można go było zobaczyć w towarzystwie brata - na przykład w ,,Nic śmiesznego", ,,Psach 2: Ostatniej krwi" czy ,,Chłopaki nie płaczą". Zdarzało się też tak, że Radek grał, a Czarek reżyserował (,,Weekend"); często współpracował z Olafem Lubaszenką, a wśród znanych produkcji z jego udziałem wymienić warto jeszcze np. "Operację Samum", ,,Sforę", ,,Awanturę o Basię" czy ,,Bożą podszewkę". Do tego dochodzi olbrzymia lista seriali, w których wystąpił w rolach stałych bądź epizodycznie.

Inną jego specjalnością jest dubbing. Głos Radka Pazury usłyszymy w licznych filmach animowanych, dziecięcych i grach komputerowych - pośród innych hitów wiele razy wcielił się w rysunkowego Batmana oraz użyczył głos tytułowemu bohaterowi kultowej, mrocznej gry Max Payne.

Jolanta Fraszyńska - 9 listopada, 17:00

Jolanta Fraszyńska to gwiazda telewizji i ulubienica publiczności. Do tego Ślązaczka - jej fani będą pewnie wiedzieć, że wychowała się w pobliskich Mysłowicach. Obok ikonicznej roli córki doktora Zyberta w ,,Na dobre i na złe" jej życiorys to długie pasmo sukcesów rozpoczęte debiutem w 1992 roku. Na przełomie stuleci jej gwiazda rozbłysła - ,,Kilerów 2-óch", ,,Pieniądze to nie wszystko" i pierwszy ,,Pitbull" i ,,Skazany na bluesa" ugruntowały jej olbrzymią rozpoznawalność. Jest to także wziętą aktorką teatralną - w tym Teatru Telewizji.

Jej sceniczny wizerunek i emploi ewoluowało na przestrzeni lat. Jak mówi o tym sama aktorka:

"Zawsze uchodziłam za dziewczynę, kobietę, sympatyczną, wesołą, filigranową. Taką śliczną, o miłej powierzchowności. Musiałam odejść od tej łaskawej zewnętrzności i dokopać się do mojej prawdziwej mocy. Do tego, że przez wiele lat gromadziłam doświadczenia i doszłam do etapu "wiedźmy", czyli kobiety wiedzącej".

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i wolny.

facebook Mediateka Tychy/ak

Spektakl 5 00 UA

Może Cię zainteresować:

Niezwykły spektakl Ukrainek w Teatrze Małym w Tychach. Poruszająca sztuka zagości tu 22 października

Autor: Redakcja

16/10/2022