Pewexowe love. Koncert plenerowy w OW Paprocany

W piątek (5 lipca) popularny tyski ośrodek wypoczynkowy opanuje Jacek Stęszewski ze swoim trio, które w ramach cyklu letnich koncertów zanurzy publiczność w nostalgiczny nastrój „Peweksówki” - albumu pełnego odniesień do przełomu lat 80. i 90-tych.
Peweksowka

„Peweksówka” to tytuł albumu wykonującego zabarwioną folkiem piosenkę poetycką tercetu Jacka Stęszewskiego, którego tematem są wspomnienia ostatnich lat PRL i pierwszych transformacji - tytuły jak „Italia 90”, „Wujek z RFN” czy „Commodore 64” nie zostawiają wątpliwości, co tu jest grane. Humor i sentymenty przeplatają się na płycie (chciałoby się powiedzieć - kasecie) z poważniejszymi refleksjami o epoce, w której przecież barwne uroki świata były wyjątkiem od dominującego marazmu, a nie regułą.


Jacek Stęszewski to pieśniarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów znany przede wszystkim jako frontman zespołu Koniec Świata. W ramach firmowanego przez siebie trio ma na koncie dwie płyty - „Księżycówkę” oraz prezentowaną na nadchodzącym koncercie „Peweksówkę”.

Brzmieniowo to materiał z nurtu folkowej poezji śpiewanej pokrewny takim artystom jak Jacek Kaczmarski czy czeski bard Jaromir Nohavica; zaprzyjaźniony również ze sceną alternatywnego rocka (występ na 30. urodzinach Pidżamy Porno). Jacek Stępniewski Trio stanowią obok niego multiinstrumentaliści Janusz Binkowski (klawisze, gitara, perkusja) i Daria Pacuda (skrzypce, bas).

Koncert organizowany przez MCK Tychy w ramach „Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem” rozpocznie się na scenie plenerowej obok placu zabaw w OW Paprocany o godzinie 20; wstęp wolny.

Chrzciny ronda z Jurkiem Owsiakiem w Tychach

Może Cię zainteresować:

Lokalne VIPy, prezes Jurek i bluesowy bus. Otwarcie ronda imienia WOŚP w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/07/2024

Piłka w barwach GKS Tychy

Może Cię zainteresować:

Kanapa kibica, transfery i sparingi. GKS Tychy liczy dni do startu sezonu

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/07/2024

Nowy plac zabaw i skwer Przy Dabrowskiego w Tychach

Może Cię zainteresować:

Zobaczcie, co zrobiono z nieczynnym tyskim parkingiem. Skwerek przy Dąbrowskiego już otwarty

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/07/2024