Policyjne działania podczas meczu na stadionie miejskim w Tychach

Blisko 200 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i ŁKS Łódź. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców, nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście.

W niedzielę 13 czerwca 2021 na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz piłki nożnej Fortuna I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i ŁKS Łódź. Na trybunach zasiadło ponad 4 tysiące kibiców. Nad ich bezpieczeństwem, a także bezpieczeństwem mieszkańców czuwało łącznie blisko 200 policjantów z tyskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji oraz z zespołu Policji konnej z Częstochowy.

W trakcie meczu mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z fanów piłki nożnej bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu w mieście nie doszło do zakłóceń ładu i porządku zarówno podczas meczu jak i po nim.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, obie drużyny czekają mecze barażowe o awans.