Połowa kluczowego wiaduktu w Tychach nieprzejezdna. Kolejna faza remontu na DK44

Od dziś (poniedziałek, 22 stycznia) nitka wiaduktu na DK 44 w Tychach prowadząca dotychczas w kierunku centrum miasta, Bierunia i Oświęcimia będzie zamknięta. Ruch na czas wyburzenia i budowy nowego obiektu został przeniesiony na część obsługującą zwykle ruch w kierunku Mikołów -

Gliwice.

MZUiM Tychy
Wiadukty drogowe na ulicy Mikołowskiej w Tychach

Dziś około południa został wygaszony ruch drogowy na południowym wiadukcie wiodącym wzdłuż ulicy Mikołowskiej w Tychach na przecięciu z torami kolejowymi. Ruch w obu kierunkach obsługiwany będzie przez wiadukt północny; wiązać się to będzie oczywiście z utrudnieniami dla kierowców. Wprowadzone zostanie tymczasowe oznakowanie i organizacja ruchu.

Ruszyła wielka przebudowa ważnych wiaduktów na DK44 w Tychach

Drogowcy ostrzegają - wiadukt nie uniesie każdego „słonia”

- Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do ograniczenia tonażowego. (…) Nośność obiektu została określona na 42 tony. Niestosowanie się do przepisów, w tym zakresie, może doprowadzić do poważnych konsekwencji – mówi Jacek Barański z Miejskiego Zarządu Ulic Mostów.

W ciągu kilku najbliższych tygodni prowadzone będą prace polegające na przygotowaniu zamkniętej części obiektu do docelowego wyburzenia. Wyzwaniem jest znajdująca się w nim infrastruktura telekomunikacyjna, którą należy ostrożnie odseparować.

Zgodnie z planem inwestycja powinna być gotowa do końca tego roku; wtedy nowy odcinek przejmie całość ruchu w tym miejscu, a do wyburzenia trafi pracujący od dziś „za dwóch” wiadukt północny.

Wiadukty na Mikołowskiej w Tychach

Może Cię zainteresować:

Ruszyła wielka przebudowa ważnych wiaduktów na DK44 w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/10/2023

Prezentacja nowych busów w Tychach

Może Cię zainteresować:

Ostatnie spalinowce w tyskim PKM? Dziesięć nowych diesli Solarisa trafia na drogi

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/01/2024

Otwarcie nowego oddziału zakaźnego w szpitalu w Tychach

Może Cię zainteresować:

Otwarcie nowego oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/01/2024