Kradzieże towarów luksusowych w Tychach. KMP prosi o pomoc

Tyska komenda opublikowała zdjęcia osób poszukiwanych w sprawie niedawnych kradzieży na terenie miasta i prosi mieszkańców o wsparcie. Sprawy tyczą się zawłaszczenia telefonu komórkowego oraz kosmetyków i alkoholu o znacznej wartości.

Pierwsze z dochodzeń, o pomoc w zamknięciu którego zwraca się tyska komenda to sprawa przywłaszczenia telefonu komórkowego o wartości około 2000 złotych. Do zdarzenia doszło 10 maja 2023 roku w sklepie w galerii Gemini Park.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 30 lat, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru czarnego. Sprawca ubrany jest w koszulkę z krótkim rękawem koloru białego z napisem w kolorze biało-czerwonym, krótkie spodenki jeansowe, obuwie sportowe koloru białego. Mężczyzna ma zegarek koloru czarnego na lewej ręce.

Inna nierozwikłana sorawa tyczy się kradzieży artykułów drogeryjnych o łącznej wartości ponad 600 złotych, do której doszło 27 czerwca w jednym ze sklepów przy ulicy Grota-Roweckiego. Podejrzewana jest kobieta ze zdjęć.

Rysopis: kobieta w wieku około 30 lat, ubrana w czarną bluzę z białymi paskami na rękawach, spodnie jeansowe, buty białe z niebieskimi paskami, czapkę z daszkiem koloru niebieskiego. Kobieta miała przy sobie niebieski plecak oraz biało-czarną torbę. P

Prowadzone jest teź postępowanie w sprawie kradzieży alkoholi o łącznej wartości ponad 500 złotych. Do zdarzenia doszło 29 czerwca w sklepie przy ulicy Tischnera.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 30 lat, szczupłej budowy ciała, włosy koloru jasnobrązowego, krótko ostrzyżone po bokach, grzywka charakterystycznie zarzucona na prawą stronę. Sprawca ubrany jest w koszulkę koloru czarnego z wzorami w kwiaty, krótkie spodenki jeansowe, obuwie sportowe koloru czarnego. Mężczyzna ma założony plecak koloru czarnego, posiada również czarną saszetkę. Cechą charakterystyczną sprawcy jest widoczny na zdjęciu tatuaż na karku.

Policja prosi posiadających informacje na temat tych zdarzeń lub rozpoznają osoby ze zdjęć oi kontakt z wydziałem do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy w Tychach osobiście, pod numerem 47 85 512 30 lub mailowo (ppm@tychy.ka.policja.gov.pl).Zatrzymanie KMP Tychy 2 08 2023

Może Cię zainteresować:

Pożyczkowe oszustwa i masa zaniedbanych kotów. Zatrzymanie pary z Tychów

Autor: Redakcja

02/08/2023

Śmierć mężczyzny na torach w Tychach 3 07 2023

Może Cię zainteresować:

Kolejna tego lata śmierć na torach w Tychach-Żwakowie. Niecałe trzy tygodnie od ostatniej

Autor: Redakcja

04/08/2023

Złodziej biżuterii z Tychów ujęty w Bieruniu

Może Cię zainteresować:

Seryjny złodziej złotej biżuterii złapany w Bieruniu. Tyszanin działał w całym regionie

Autor: Redakcja

02/08/2023