Pożyczkowe oszustwa i masa zaniedbanych kotów. Zatrzymanie pary z Tychów

Tyska prokuratura postawiła 148 zarzutów parze, która na przestrzeni kilku miesięcy wyłudzała pieniądze przez internet obiecując udzielenie pożyczki. Przy okazji zatrzymania podejrzanych wyszło na jaw także zaniedbywanie przez nich siedemnastu kotów i innych male zwierzęta, które zostały im odebrane.

KMP Tychy
Zatrzymanie KMP Tychy 2 08 2023

Dochodzeniowcy z wydziału gospodarczego tyskiej komendy zakończyli prace nad sprawą szeregu oszustw, jakich dopuścić miała się zatrzymana para tyszan – 27-letni mężczyzna i jego o rok młodsza partnerka. Dowody wskazują na to, że oferowali prywatną usługę pożyczkową za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Osoby zainteresowane zaciągnięciem takiej pożyczki kontaktowały się z oszustami za pośrednictwem komunikatora, ustalając rzekome warunki udzielenia pożyczki. Następnie pokrzywdzeni podawali swoje dane w celu sporządzenia umowy oraz dokonywali wpłaty „prowizji” - od 10 do 300 złotych - na jedno z wielu kont podejrzanych. Po dokonaniu wpłaty pokrzywdzeni byli blokowani na komunikatorze. Według śledczych między sierpniem ubiegłego a styczniem bieżącego roku udało im się w ten sposób wrobić 141 osób na łączną kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Przy okazji tej sprawy na światło dzienne wyszedł także fakt zaniedbywania zwierząt przez zatrzymaną parę. Policja z przedstawicielami fundacji Zwierz i inspektorem weterynaryjnym odebrali z ich mieszkania siedemnaście kotów, dwie świnki morskie oraz królika, które nie miały dostępu do pożywienia i nie posiadały właściwych warunków do bytowania.

Za dokonane oszustwa kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności, a za zaniedbywanie zwierząt - do trzech lat więzienia.

Policja

Może Cię zainteresować:

Dwóch Ukraińców pobiło "niechcący" troje imprezowiczów w Mikołowie

Autor: Redakcja

01/08/2023

Straż miejska tychy pies las

Może Cię zainteresować:

Pies skazany na głodową śmierć w tyskim lesie uratowany przez strażników

Autor: Redakcja

30/06/2023

Rozbój w Pawłowicach 25.07.2023

Może Cię zainteresować:

Podwójna "randka" pod Pszczyną okazała się być zdumiewającym rozbojem

Autor: Redakcja

26/07/2023