Dwóch Ukraińców pobiło "niechcący" troje imprezowiczów w Mikołowie

Mikołowska policja donosi, że w ostatni weekend zatrzymano oraz objęto dozorem dwóch pijanych 24-letnich mężczyzn z Ukrainy, którzy zaatakowali grupę znajomych wracających nocą z imprezy w centrum miasta. Atak był nagły i niesprowokowany żadną wcześniejszą sprzeczką; nie doszło też do kradzieży.

Policja

Do sytuacji doszło w nocy z soboty na niedzielę (29 na 30 lipca 2023 r.) przy stacji paliw w rejonie ulic Pszczyńskiej i Bluszcza - jest to ścisłe centrum Mikołowa. Troje znajomych, którzy wracali z jednego z okolicznych lokali, nagle zostało zaatakowanych przez dwóch obcych mężczyzn.

Komenda powiatowa ustaliła, że napaść była dla trojga zaatakowanych mikołowian zupełnym zaskoczeniem - nastąpiła spontanicznie, bez jakiejkolwiek kłótni czy choćby wymiany zdań. Jeden z awanturników zdołał uciec przed wezwanym patrolem, jednak został ujęty następnego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu w warunkach czynu chuligańskiego; w trakcie przesłuchania twierdzili, że incydentu nie pamiętają, a wszystkiemu winien jest alkohol.

Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonych. Za pobicie grozi im kara do trzech lat więzienia.

Wypadek tychy turynska 27lipca 02

Może Cię zainteresować:

Poważny wypadek w Tychach. Lądował helikopter LPR. Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko

Autor: Katarzyna Pachelska

28/07/2023

Zatrzymanie przez KPP w Bieruniu 24 lipca 2023

Może Cię zainteresować:

„Mąż”-barbarzyńca z Lędzin schwytany. Notorycznie groził nożem i poniżał małżonkę

Autor: Redakcja

25/07/2023

Rozbój w Pawłowicach 25.07.2023

Może Cię zainteresować:

Podwójna "randka" pod Pszczyną okazała się być zdumiewającym rozbojem

Autor: Redakcja

26/07/2023