Podwójna "randka" pod Pszczyną okazała się być zdumiewającym rozbojem

Bonnie i Clyde 2023 razy dwa, wersja polska. Dwóch poszukiwanych przestępców i dwie dwudziestolatki pozbawiło samochodu i obrabowało w Pawłowicach (powiat pszczyński) chłopaka, który przyjechał ich odwieźć w ramach przysługi wobec kolegi. Wpadli za Warszawą, gdzie zatankowali „w promocyjnej cenie”.

Policja powiatu pszczyńskiego poinformowała o tym zuchwałym czynie wczoraj (25 lipca). W zeszły weekend 19-latek z okolic Cieszyna zgłosił się do stróżów prawa po pomoc - tłumaczył, że przyjechał do Pawłowic koło Pszczyny na prośbę znajomego, by odwiózł do domów czwórkę osób - dwie dziewczyny w wieku 20 i 24 lat oraz dwóch młodych mężczyzn.

Pasażerowie wsiedli do auta spokojnie, jednak po chwili zaatakowali go.

Po zabraniu jego bmw, portfela i telefonu odjechali w kierunku Warszawy, a następnie Białegostoku. Samochód prowadziły na zmiany dziewczyny, z których jedna nie miała prawa jazdy. Całe towarzystwo było najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków (zapewne pochodnych mefedronu - policja donosi o „środkach psychotropowych”).

Schwytano ich pod Wyszkowem, gdzie ukradli paliwo ze stacji.

Po tym, jak odjechali z monitorowanej stacji, na ich trop wpadła drogówka z Mazowsza. Mundurowi ustalili, że obie kobiety kierowały na zmianę; przy starszej z nich znaleziono worek nielegalnej substancji psychoaktywnej. W związku z podejrzeniem, że kierowały pod ich wpływem. Tą sprawą zajmie się dalej komenda w Wyszkowie.

Dwóch ich towarzyszy po sprawdzeniu w bazach okazało się natomiast być poszukiwanymi przestępcami, którzy nie stawili się na odbycie kary więzienia zasądzonej przez sąd w Jastrzębiu-Zdroju. Do zaległej kary ci amatorzy adrenaliny „dorobili się” zarzutów o jej unikanie oraz o rozbój - za ten ostatni kodeks karny przewiduje do 12 lat, a jako recydywistom grozi im zwiększenie kary nawet o połowę. Obecnie przebywają w areszcie tymczasowym.

Zatrzymanie przez KPP w Bieruniu 24 lipca 2023

Może Cię zainteresować:

„Mąż”-barbarzyńca z Lędzin schwytany. Notorycznie groził nożem i poniżał małżonkę

Autor: Redakcja

25/07/2023

Wybuch w oczyszczalni w Bojszowach 22 07 2023

Może Cię zainteresować:

Próbował rozbić pocisk szlifierką kątową. LPR zabrało 53-latka z Bojszów k/Tychów

Autor: Redakcja

24/07/2023

Woman g3b9ea949e 1280

Może Cię zainteresować:

Stalker z Tychów wyszedł z więzienia i działa dalej. Inny z Łazisk trafił właśnie za kraty

Autor: Redakcja

21/07/2023