Potrącenie 11-latka na przejściu dla pieszych

W czwartek 1 lipca około godziny 17:00 na alei Jana Pawła II w Tycach w pobliżu CityPoint, kierowca potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 11-letniego rowerzystę.

Potrącenie 11-latka

W rejonie „szkieletora” na alei Jana Pawła II kierujący autem potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 11-letniego chłopca.

Na miejsce zdarzenia wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego i patrole Policji. Na czas działań ruch na al. Jana Pawła II na odcinku od budynku dawnej siedziby telekomunikacji do skrzyżowania z ul. Grota - Roweckiego został całkowicie zablokowany.

Z relacji kierującej samochodem jak i świadków wynika, że chłopak wjechał na przejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali rodzice małoletniego. W wyniku potrącenia chłopiec doznał urazów (m.in. głowy). Po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala.

Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa. Dodatkowo na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację zdjęciową i zabezpieczył ślady zdarzenia. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu Policjantów potwierdzają wersję kierowczyni i świadków. Około godziny 19:30 działania na miejscu zostały zakończone i ruch został przywrócony. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Informacje pochodzą ze strony: 112Tychy.pl