Potrącenie 9-latka na przejściu dla pieszych na ul. Darwina w Tychach. Znamy szczegóły

Do wypadku doszło w czwartek 10 czerwca 2021r. na przejściu dla pieszych na ul. Darwina w Tychach. Poszkodowane dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez zespół LPR.

Policja

Policjanci z Tychów prowadzą dochodzenie w jaki sposób doszło do zdarzenia. 66-letnia kierująca potrąciła 9-letniego chłopca, który najprawdopodobniej wjechał hulajnogą wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godzinny 14:40 na ulicy Darwina w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów znajdujących się na miejscu zdarzenia wynika, że 9-letni chłopiec miał wjechać hulajnogą wprost pod nadjeżdżający pojazd. Co ważne 66-letnia kierująca samochodem była trzeźwa.

W wyniku zderzenia hulajnogi z pojazdem, który miał poruszać się niewielką prędkością, 9-letni chłopiec przewrócił się i doznał urazu głowy. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na dalsze badania.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na nowe przepisy

Policjanci przypominają o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – dodają tyscy policjanci

czytaj więcej:

Wypadek na ul Dąbrowskiego

Zdarzenie samochodu z rowerzystą na ul. Dąbrowskiego

Potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych w Tychach

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tychach

Wypadek na ul. Żorskiej Tychy

Wypadek w Tychach na ul. Żorskiej

Patrol z Mikołajem

Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy!

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Markus spiske VO5w2 Ida70s unsplash

Tragedia w Tychach. Oficjalne oświadczenie spółki Master

Zajęcia z  policyjnym psem

Spotkanie policjantów z pierwszakami