Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tychach. Mężczyzna trafił do szpitala

We wtorek, 14 czerwca 2022 r., na al. Piłsudskiego w Tychach doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. W wyniku obrażeń poszkodowany trafił do szpitala.

Na alei Piłsudskiego w Tychach, na przejściu dla pieszych obok TechCar przed godziną 10:40 doszło do potrącenia 47-latka. W wyniku braku ostrożności kierującego fiatem panda, poprzedzający go pojazd potrącił pieszego. Jak informują tyscy policjanci. Kierujący fiatem panda wjechał w tył fiata cinquecento, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący fiatem panda miał nie zachować należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, czyli fiata cinquecento, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, gdzie przez pasy przechodził mężczyzna. W wyniku zderzenia pojazdów fiat cinquecento uderzył w pieszego – mówi oficer prasowy z tyskiej komendy Barbara Kołodziejczyk.

Policjanci przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu, jednak wszyscy byli trzeźwi. Pokrzywdzony 47-latek z urazem nogi został przewieziony do szpitala.