Potrącenie na ul. Armii Krajowej w Tychach. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Jak informuje portal 112tychy.pl w środę, 16 marca 2022 r., na przejściu dla pieszych na ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W środę około godziny 12:30 kierowca nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez oznakowanie przejście dla pieszych. Świadkowie zdarzenia udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol dzielnicowych z tyskiej komendy, którzy powiadomili dyżurnego o sytuacji oraz zabezpieczyli miejsce. Przyjechał również zespół ratownictwa medycznego oraz patrol drogówki.

Poszkodowana trafiła do szpitala

Poszkodowaną okazała się 69-letnia kobieta, która w wyniku potrącenia doznała poważnego urazu nogi. W związku z tym trafiła do szpitala na dokładniejsze badania i leczenie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest 75-letni kierowca. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Przez całą sytuację zablokowano ruch na ul. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Orzeszkowej w kierunku al. Piłsudskiego. Wyznaczono objazdy, policjanci zablokowali ruch także na rondzie Olimpijskim (Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Armii Krajowej - Paprocańskiego) i skierowali go na ul. Paprocańską. Utrudnienia w ruchu trwały prawie dwie godziny.

- Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych - przypominają policjanci.