Potrącenie pieszego na ul. Glinczańskiej w Tychach. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Portal 112tychy.pl poinformował o zdarzeniu do, którego doszło w środę, 16 marca 2022 r., około godziny 6.00. Kierowca miał nie ustąpić pierwszeństwa.

Potrącenie pieszego Tychy

Na ulicy Glinczańskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Barona doszło do potrącenia pieszego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca Skody miał nie ustąpić pierwszeństwa pieszemu w wyniku czego potrącony doznał obrażeń. Pieszy trafił pod opiekę ratowników medycznych, na szczęście okazało się, że obrażenia nie są poważne.

- Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 23-letniego mężczyznę. Na szczęście w wyniku zdarzenia pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Na 55-letniego kierującego samochodem osobowym policjanci nałożyli mandat wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych - informują tyscy policjanci.

- Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych - przypominają mundurowi.