Potrącenie pijanego mężczyzny na hulajnodze na al. Bielskiej. Poszkodowany trafił do szpitala

Jak informuje portal 112tychy.pl we wtorek, 7 czerwca 2022 r., na przejściu dla pieszych z wyznaczoną ścieżką rowerową na rondzie Skałka doszło do potrącenia mężczyzny jadącego na hulajnodze elektrycznej. Prowadzący hulajnogę był nietrzeźwy.

We wtorek, około godziny 18.00 na al. Bielskiej na przejściu dla pieszych z wyznaczoną ścieżką rowerową na rondzie Skałka kierowca Skody potrącił przejeżdżającego na hulajnodze mężczyznę. Po zgłoszeniu zdarzenia na miejsce wezwano zespół ratowników medycznych oraz patrol policji.

2500 zł mandatu

Policjanci zbadali stan trzeźwości osób biorących udział w zdarzeniu. Kierowca samochodu był trzeźwy, natomiast kierowca hulajnogi elektrycznej wydmuchał 0.58 promila alkoholu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna jadący na hulajnodze został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. W wyniku zdarzenia 54-latek kierujący hulajnogą doznał urazu głowy i po opatrzeniu przez medyków trafił do szpitala. Na miejsce zdarzenia został wezwany technik kryminalistyki. Postępowanie wyjaśniające dokładne okoliczności zdarzenia prowadzą tyscy policjanci.

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r., po drugiej stronie ronda Skałka na al. Bielskiej doszło do potrącenia 14-latka, który również przejeżdżał na hulajnodze elektrycznej przez przejście dla pieszych. Więcej w artykule: Potrącenie 14-latka jadącego na hulajnodze