Powiat mikołowski: ciężarówka wbiła się w ścianę budynku. Kierowca stracił panowanie na zaśnieżonej drodze

W czwartek 15 grudnia 2022 r. w Ornontowicach ciężarówka typu TIR w wyniku poślizgu wbiła się w ścianę domu. W obecnych warunkach pogodowych i przy sporym zaśnieżeniu nawet zawodowi kierowcy mogą utracić panowanie na pojazdem; policja apeluje o rozwagę.

Śląska Policja
Ciężarówka TIR kolizja

Do zdarzenia doszło 15 grudnia 2022 r. po godzinie 9 w Ornontowicach na ulicy Zamkowej. 65-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, w efekcie czego wjechał w budynek mieszkalny. Mieszkaniec Katowic był trzeźwy, nikt nie został poszkodowany.

Nie lekceważmy zimy

Po ostatnich ciepłych i bezśnieżnych zimach można się odzwyczaić od czujności, co widać w statystykach. Przez ostatnie 4 dni (od 12 grudnia) mikołowska drogówka odnotowała 13 zdarzeń drogowych.

Policja przypomina o podstawowych środkach bezpieczeństwa: prawidłowo odśnieżone i zeskrobane szyby, wymiana opon z letnich, zwiększony odstęp od poprzedzających samochodów oraz wcześniejsze rozpoczynanie hamowania. Następną sprawą są zwężone z uwagi na zaspy drogi. Funkcjonariusze radzą jak się na nich zachowywać:

Widząc jadący z przeciwka samochód zwolnij, zjedź maksymalnie do prawej strony, a jeżeli jest to konieczne zatrzymaj się tak, aby umożliwić swobodny przejazd

Śląska Policja/ak

  Straż miejska tychy akumulator

  Może Cię zainteresować:

  Pomocy w odpaleniu auta w mrozy mogą udzielić strażnicy miejscy. Apelują jednak, by nie nadużywać tej opcji

  Autor: Redakcja

  12/12/2022

  Policjalogo

  Może Cię zainteresować:

  Wandal z tyskich parkingów ujęty. Mężczyzna niszczył pod koniec lata samochody na terenie centrum miasta

  Autor: Redakcja

  09/12/2022