Prestiżowa nagroda dla sekretarz miasta Tychy. Odebrała w Warszawie laur za jakość komunikacji

Na odbywającym się w stolicy VI Krajowym Kongresie Sekretarzy prestiżową samorządową nagrodę w konkursie ,,Sekrety zarządzania" otrzymała Aneta Luboń-Stysiak, sekretarz miasta Tychy. Doceniono kierowany przez nią projekt ,,Proste Słowo", wdrażany przez naszych urzędników od 2018 roku.

UM Tychy
Krajowy Kongres Sekretarzy 2022

Ideą konkursu jest promowanie i popularyzacja dobrych praktyk samorządowych. Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty; Urząd Miasta Tychy został wyróżniony za Proste Słowo - projekt uproszczenia języka używanego w dokumentach, formularzach i komunikacji UM Tychy z mieszkańcami. Pani Aneta wytłumaczyła uczestnikom kongresu istotę tego przedsięwzięcia:

– W warsztatach projektowych (...) eksperci zbadali 100 urzędowych pism. Dziś wiemy, że było warto. Pomogliśmy mieszkańcom, ale też sobie samym. Mamy mniej telefonów z pytaniami. Poprzez udzielanie dodatkowych wyjaśnień traciliśmy czas, który mogliśmy poświęcić na kolejne sprawy.

Krajowy Kongres Sekretarzy organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Krajową Radę Forów Sekretarzy JST (jednostek samorządu terytorialnego). Jest to jedyne w swoim rodzaju, doroczne spotkanie sekretarzy gmin, powiatów i województw z całego kraju. W edycji na rok 2022 znalazły się tematy związane z rozwojem, komunikacją, zarządzaniem zasobami ludzkimi, tzw. ,,kompetencjami przyszłości", informatyzacją i cyfryzacją urzędów oraz cyberbezpieczeństwem.

źródło: UM Tychy

Dzień Edukacji Narodowej 2022 Tychy - zdjęcie 1

Może Cię zainteresować:

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach. Nauczyciele nagrodzeni. Czy znasz któregoś z nich?

Autor: Redakcja

13/10/2022

Tychy, Aleja Niepodległości nocą/UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy znów pionierem innowacji. Latarnie uliczne będą inteligentnie przyciemniane, co da spore oszczędności

Autor: Redakcja

07/10/2022