Projekt „Lacus”, czyli wokół tyskiego Jeziora Paprocańskiego. Zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach

Muzeum Miejskie w Tychach startuje z nową propozycją edukacyjną. Czekają warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów.

Paprocany

Kierujemy się na obszar unikalny i jeszcze niezbadany – Jezioro Paprocańskie. Stanie się centrum zainteresowania oraz inspiracją dla działań kreatywnych z pogranicza nauki i sztuki, a jako bohater – przybliży zagadnienia związane z

  • biologią,
  • geografią,
  • fizyką
  • chemią.

- Informuje Muzeum Miejskie w Tychach

Projekt rozpocznie się już 5 czerwca 2021 roku kameralnymi kreatywnymi plenerowymi warsztatami rodzinnymi. Propozycja skierowana jest nie tylko dla najmłodszych w wieku przedszkolnym. Do wspólnej zabawy Muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów.

Podróż – poznaj jezioro

Pierwsza odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych przygód i podróżniczych wyzwań sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

To tu odkryjesz i poznasz tajemnice Jeziora Paprocańskiego, a przy tym w kreatywny i oryginalny sposób spędzisz czas! Czekają zadania wzbudzające chęci odkrywania i eksploracji swojego najbliższego otoczenia, a także pobudzające zmysły. Efektem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej – jej bazą stanie się model jeziora i materiały zgromadzone podczas warsztatów.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.


Data:

  • 5 czerwca 2021 (sobota), godz. 10.00–12.00, 13.00–15.00 i 16.00–18.00

Miejsce zbiórki:

  • Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany (pomiędzy boiskiem do koszykówki a wodnym placem zabaw), Tychy

Zapisy:

  • Paulina Niemczyk, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl