Prokuratura weszła do gminnej spółki Master. Pojawiło się oświadczenie

Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi sprawę dotyczącą możliwości wystąpienia nieprawidłowości w spółce Master Odpady i Energia w Tychach. Firma wydała oświadczenie.

cieplodlatychow.pl
Master Tychy

Do gminnej spółki Master Odpady i Energia w Tychach we wtorek, 15 marca 2022 r., weszli policjanci, którzy zabezpieczyli dokumentacje finansową, także tę znajdującą się w nośnikach elektronicznych.

Oświadczenie spółki Master- Odpady i Energia Spółka z o.o

Rzecznik prasowy tyskiej spółki Master opublikował oficjalne oświadczenie.

"Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi postępowanie wobec rożnych komercyjnych podmiotów z regionu województwa śląskiego, które zajmują się gospodarką odpadami. Firmy te, ze względu na swoją działalność wchodziły w relacje biznesowe również z firmą Master - Odpady i Energia Spółka z o.o. w Tychach. W związku z tym w dniu 14 marca 2022 roku, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze policji przejęli dokumentację dotyczącą faktur, przepływów bankowych i umów pomiędzy tymi firmami, a spółką Master - Odpady i Energia. Spółka Master - Odpady i Energia nie jest upoważniona, a wręcz dla dobra prowadzonych czynności wyjaśniających nie ma prawa udzielania bardziej szczegółowych informacji"

Zmowa przetargowa w Tychach

Przypominamy, że w połowie grudnia 2021 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie zmowy przetargowej w Tychach. Celem firm biorących w niej udział było wybranie przez miasto droższej oferty w przetargu na utrzymanie i oczyszczanie dróg. Na cztery firmy nałożono łączną karę w wysokości prawie 1,2 mln zł. W zmowie miała brać też udział spółka Master. Zarząd spółki odwołał się od decyzji UOKiK do sądu.

Pług śnieżny

Może Cię zainteresować:

Zmowa przetargowa w Tychach. Cztery firmy ukarane przez UOKiK

Autor: Maciej Poloczek

16/12/2021